Xperia Z5 İçin Yeni Güncelleme Geldi

Sony tarafından üretilen ve markanın akılı telefon pazarındaki amiral gemisi haline dönüşen Xperia Z5 satış rakamlarıyla ne kadar başarı elde ettiğini ortaya koymuştu. Sony’nin beğeni toplayan serisi hem kasa dayanıklılığı hem de teknik özellikleri bakımından rakiplerini geride bırakmayı da başarırken Xperia Z5 için sürekli Sony desteği de devam etti. Cihazın piyasaya çıkmasının ardından cihazdan hiçbir zaman desteği çekmeyen Sony, şimdilerde ise Xperia Z5 için yeni bir sistem güncellemesi daha yayınlayacağını açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından kısa bir süre içerisinde ise yeni güncelleme birçok bölge için indirilmeye açıldı. Yeni güncelleştirmenin yayınlanmasının ardından Sony tarafından da güncelleme detaylarıyla ilgili olarak bir açıklama geldi.

Yeni Güncelleme Sistem Tabanlı

Sony tarafından yapılan ilk açıklamalara göre yeni güncelleme tamamen sistem tabanlı bir güncelleme oldu. Telefonun sistem açıklarını kapatan ve donma, sayfa geçişlerinde takılma gibi sorunlarını çözen yeni güncelleştirme Xperia Z5 sistemini çok daha kararlı hale getirecek bir yapıya sahip. Güncellemenin büyük bir bölümü sistem ile ilgili olsa da yeni özellikler ve iyileştirmeler de yapılmadı değil. Sony tarafından yapılan açıklamada bu konuda ise bluetooth bağlantısı üzerinden cihaz yönetimlerinin değiştirildiği açıklandı. Cihaz yönetimlerine birçok yeni özellik ekleyen güncelleme kullanıcılardan da büyük oradan beğeni kazandı.

Yeni Güncelleme Sadece Xperia Z5 İçin Değil

Hem bağlantı deneyimlerini değiştiren hem de sistem sorunlarını sıfıra indiren yeni güncelleştirmenin sadece Xperia Z5 modeli için de gelmediği açıklandı. Bunun aynında Xperia Z3 Plus modeli için de aynı yayınlandığı açıklanan güncellemenin Z3 Plus için de aynı özellikleri değiştireceği açıklandı. Oldukça kapsamlı bir güncelleme olarak gösterilen bu yeni güncelleme için OTA bağlantılarının tercih edildiğini de belirtelim. Bununla beraber eğer OTA üzerinden güncellemeyi alamıyorsanız o zaman bulunduğunuz böğe için henüz güncellemenin verilmediğini de söyleyebiliriz. Zira bu güncellemenin de belli bölgeler başta olmak üzere yayınlanması bekleniyor. Fakat çok kısa bir süre içerisinden her merkez için güncelleme yayınlaması da yapılacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler