Xperia XZ ve Xperia X Compact Doğrulandı

Sony’nin akıllı telefon pazarında yer almasını sağlayan serilerinde başında gelen Xperia serisi Japon teknoloji devinin bu alandaki en başarılı ürünlerinden biri olmayı başarmıştı. İlk etapta satış rakamları oldukça iyi olan teknoloji devi Sony, kısa süre önce açıklanan son satış rakamı verilerinde ise beklenmedik gelişmeler yaşamaya başladı. Zira her ne kadar seri beğenilse de son rakamlarda serinin satış rakamlarının bir hayli düştüğü de ortaya çıkmıştı. Son olarak ise oyun konsolu alanında satış oranlarını yükselten Sony’nin akıllı telefon satışlarını da arttırmak için yeni bir çalışma yaptığı da iddia edilmişti. Ortaya atılan iddialar ile beraber seriye yeni üyelerinde katılacağı açıklanmıştı.

Xperia XZ ve Xperia X Compact Kesinleşti

Bununla beraber serinin yeni üyesi olarak ortaya çıkan iki telefon Xperia XZ ve Xperia X Compact’ın yakın zamanda tanıtılacağı da açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile beraber iddiaların ardı ardına gelmesinin hemen sonrasında ise Sony resmi olarak açıklama yaptı. Yapılan resmi açıklama ile beraber Xperia XZ ve Xperia X Compact serilerinin de geleceği de açıklandı. Yapılan açıklama ile beraber 1 Eylül tarihinde Sony tarafından yapılacak olan resmi tanıtımda resmi olarak tanıtılacağı da açıklanan telefonların özellikleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı

Xperia XZ ve Xperia X Compact Teknik Özellikleri İle Beğeni Toplayacak

Tanıtım yapılmadan hemen önce yeni seri ile ilgili olarak yeni detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Her iki telefon içinde oldukça beğeni toplayacak olan teknik özellikler kullanacağı düşünülen telefonların belli olan ilk özellikleri ise şöyle; Xperia XZ serisi için 5.1 inç Full HD ekran ve SnapDragon 820 serisi işlemciler kullanılacağı düşünülüyor. Ayrıca gelen bilgilere göre 4 GB Ram miktarına da sahip olacak olan serinin parmak izi, USB Type-C gibi yeni teknolojileri de barındıracağı iddia ediliyor. Xperia X Compact serisinin ise biraz daha düşük özelliklere sahip olacağı da iddia edildi. Genel olarak hemen hemen aynı teknik özelliklere sahip olsa da Compact serisinin ise ekran özelliklerinin biraz düşük olacağı ve ekranın da 4,6 inç olacağı da belirtildi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler