Xperia X Compact Ortaya Çıktı

Sony tarafından geliştirilen akıllı telefon teknolojileri tıpkı diğer markalarda olduğu gibi teknoloji dünyasında geniş yer bulmaya başladı. Özellikle son dönemde akıllı telefon serilerinde üst düzey özelliklere yer vermesi Sony’nin büyük oranda kendisini göstermesini de sağlamıştı. Her ne kadar son teknoloji telefonlarıyla beraber akıllı telefon sektöründe üst segmente hitap etse de Sony’nin özellikle Xperia serisinin son dönemde pek fazla tercih edilmediğini de söylemek gerekiyor. Açıklanan satış rakamlarına da bakacak olursak oldukça düşük bir aralıkta satış elde eden Xperia serisinin bu düşüşünü durdurmak için Sony, yeni modeller üzerinde de çalışmalara başladı.

Xperia X Compact Duyurulmuştu

Bu noktada geçtiğimiz günlerde Sony tarafından yapılan açıklama ile beraber serinin yeni bir üyesinin de duyurulduğunu belirtelim. Xperia serisinin yeni üyesi olacak olan Xperia X Compact akıllı telefonunun duyurulmasının hemen ardından ise telefonun özellikleri hakkında da belli detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada henüz kesin olarak belli olmasa da serinin yeni üyesinin orta segmente hitap edeceği de düşünülüyor. Orta segment üyesi olsa da performans konusunda başarı toplayacağı düşünülen telefonun ilk ortaya çıkan teknik özellikleri de bunu kanıtlıyor.

4,6 İnç Ekran

Bu noktada telefonun ortaya çıkan ilk bilgilerine göre Sony’nin bu kez ekran boyutu konusunda biraz daha küçük bir tercih yapacağı da düşünülüyor. Ortaya çıkan ilk bilgilere göre Sony’nin bu seride ekran boyutu olarak ise 4,6 inç ekran kullanacağı da iddia ediliyor. Çözünürlük konusunda ise henüz bir bilgi olmadığını da belirtelim. Yapılacak tanıtımdan sonra ekran çözünürlüğünün ne kadar olacağı da net bir şekilde açıklanacak. Bunun dışında telefonun Snapdragon 650 işlemcilerine de sahip olacağı da açıklandı. İşlemciyi desteklemek için ise telefonda 3 GB Ram bellek miktarı da kullanılacak. Kamera konusunda ise oldukça iddialı olan Sony’nin bu seride de 23 mega piksel kamera kullanacak gibi. Zira Xperia X Compact serisinde artık bu kameraların standartlaşacağı da söyleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler