Xiaomi VR Geliyor

Akıllı telefonlarıyla adından sıkça söz ettirmeyi başaran firmalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi, Artık sadece akıllı telefonları ile değil bunun dışında diğer teknoloji ürünleriyle de gündeme gelmeye başlamıştı. Ardı ardına gelen açıklamalardan sonra sürekli olarak yeni ürünlerini de piyasaya süren Xiaomi, şimdilerde ise yeni teknoloji sanal gerçeklik ile gündeme gelmeye hazırlanıyor. Sanal gerçeklik kavramının yaygınlaşmasıyla beraber artık bu alana çok daha fazla yönelmeye başlayan markaların ardına eklenen Xiaomi, yaptığı son açıklamada ise bu alanda yeni VR cihazlarını duyurdu.

VR Gözlükleri Hazır Olmak Üzere

Bu noktada firma yetkilileri tarafından yapılan ilk açıklamayla beraber VR gözlüklerinde yakın zamanda piyasaya sürüleceği belirtildi. Sanal gerçeklik için kullanılan VR gözlükleri alanında yeni ürünleri ile gündeme gelmeye hazırlanan Xiaomi’nin bu alanda piyasaya süreceği ürün içinde belli başlı detayları paylaşmaya başladı. Kısa süre önce bu konuda bir açıklama yapan firma ilk detaylarda ise aslında yeni ürünlerinin şuan için sadece bu alanda giriş için kullanılacak olan giriş seviyesinde bir VR olduğunu açıkladı. Google VR gözlüklerine benzer bir yapıya sahip olacak olan cihaz tabi ki rakiplerinin önüne geçen bazı özelliklerde barındırmayacak değil. Gelen ilk bilgilerde de değişiklikler ve yenilikler konusunda da bilgiler verildi.

100 Dolar Bandında Yer Alacak

Ürünün ufak sürprizleri ve diğer gözlüklerden ayrılan bazı gizli tutulan özelliklerinin olacağı ve firmanın bu şekilde bir fark yaratacağı yapılan açıklamalarla beraber kesinleşti. Her ne kadar özellik detayları konusunda çok fazla bir bilgi verilmese de bu alanda firmanın tercih edeceği fiyat aralığı da ortaya çıktı. Firmanın elde edilen bilgilere göre kullanıcılara sunmaya hazırlandığı fiyat aralığı ise 100 dolar ile 80 dolar arası olacak. Bu fiyatın Avrupa pazarı için mi yoksa Çin için mi geçerli olacağı konusunda da net bir bilgi yok. Fakat bu fiyatın çok fazla bir değişikliğe oynamayacağı da düşünülüyor. Tabi ülkemiz içi vergiler ve ulaşım eklentileri de dahil edildiğinde fiyatın bir nebze daha yükselebileceğini de belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler