Xiaomi Sanal Gerçeklik Alanında Aktif Rol Oynayacak!

Son zamanların yıldızı parlayan Çin pazarı devi Xiaomi, dünya piyasasında da önemli işler yaparak markasını dünya üzerinde teknoloji severlere duyurmaya devam ediyor. Akıllı saat, akıllı bileklik, akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve akıllı bisiklet gibi onlarca teknolojik projeye el atan Xiaomi markası, gündemin en önemli konularından biri olan Sanal Gerçeklik alanına da el atmış bulunuyor. Şu ana kadar LG ve Samsung tarafından üretilmiş olan sanal gerçeklik gözlükleri listesine Xiaomi markası da eklenecek ve piyasada önemli rol oynayacak!

Xiaomi Sanal Gerçeklik Duyurusu 1 Ağustos’ta Gelecek!

Şuan kesin bir açıklama olmasa da Xiaomi tarafından kısmen onaylanmış olan Xiaomi Sanal gerçeklik gözlüğü, 1 Ağustos tarihinde resmi olarak açıklanması ve tanıtılması planlanıyor. Bu sanal gerçeklik üzerinde MIUI arayüzü bulunacağını söyleniyor. Ayrıca yazılım alanında önemli gelişmelere el atan Google tarafından duyurulan Daydream sanal gerçeklik platformunu da destekleyecek olması, markanın önemli başarılarından biri olarak görülüyor.

nexus2cee_Screenshot-159

DayDream Nedir?

Android Nougat 7.0 sürümü ile beraber gelecek olan özel bir arayüz olarak tanımlayabiliriz. Bu arayüz, diğer sanal gerçeklik platformları ele alındığında, Google tarafından birleştirilmiş bir içerik üretici platform olarak görülebilir ve yorumlanabilir. Bu platform içerisinde Xiaomi markası dahil, birçok önemli teknoloji markası yer alması planlanıyor.

Bu platform ile rahat bir şekilde 3D görünüme sahip sokaklarda gezme olanağı ve 3D özelliğine sahip özel Youtube videolarına erişme imkanınız bulunuyor. Ayrıca bu cihazlara özel geliştirilmiş video ve uygulamalarda bu arayüz ile daha iyi bir şekilde sizlere sunulacak.

Xiaomi markası, yaptığı bu önemli açıklamalar ile teknoloji piyasasına son zamanların en çok damgasını vuran firması haline gelmiş desek, yanılıyor olmayız herhalde… Bilgisayar ve üst düzey akıllı telefonlarla beraber şimdide Xiaomi Sanal gerçeklik gözlüğü, piyasada bulunan LG, HTC ve Samsung gibi önemli firmaları zora sokacak ve önemli bir takip haline getirecek. Bildiğiniz üzere Xiaomi markası, çıkardığı ürünleri yüksek performansa ve düşük ücretlerle kullanıcılara sunarak bilinen bir marka. İşte bu yüzden 1 Ağustos tarihinde çıkması beklenen Xiaomi Sanal gerçeklik gözlüğü, uygun fiyata kullanıcılarla buluşabilir…

Popüler Haberler

İlgili Haberler