Xiaomi Redmi Pro Geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi son dönemde ardı ardına yeni telefonlarıyla gündeme geliyor. Zira ora seviye ve giriş seviyenin aranan markalarından biri olmasına karşın Xiaomi’nin son dönemde üst segment içinde aranan markalardan biri olmaya başladı. Ardı ardına yeni telefon serilerini gündeme getiren Xiaomi geçtiğimiz günlerde de yeni bir telefon daha duyuracağının haberini verdi. Doğrudan firma tarafından yapılan açıklamayla beraber yeni model hakkında ilk detaylarda verilmeye başlandı. Verilen ilk detaylarda telefonun Xiaomi Redmi Pro olarak isimlendirileceği ve orta segment ürünü olarak piyasaya sürüleceği belirtildi.

Teknik Özellikler Oldukça Başarılı

Bu noktada firma tarafından Xiaomi Redmi Pro için açıklanan yeni özelliklerin de telefonun nasıl bir yapıya sahip olacağı konusunda epey bir detay verdiğini de belirtelim. Zira firma tarafından yapılan açıklamayla beraber ilk olarak ekran konusunda daha önce Samsung ile yapılan anlaşmaların gündeme geleceğinin bilgisi verildi. Yani artık Xiaomi içinde Samsung üzerinden satın alınan OLED ekranlar kullanılacak. Bu seride ilk defa OLED ekranlarını kullanacak olan Xiaomi, bunun dışında telefonun ekran boyutu olarak 5.5 inç bir boyut belirlediklerini açıkladı. Diğer teknik özellikleri konusunda ise çift kamera desteğinin olacağı ve 10 çekirdekli işlemciye sahip olacağı açıklanan Xiaomi Redmi Pro’nun 4 ve 6 GB Ram miktarlı iki modelinin piyasaya sürüleceği açıklandı.

Net Tanıtım 27 Temmuz Tarihinde

Şuan için birçok özelliği konusunda bilgi verilse de Xiaomi, tarafından yapılan açıklamada telefonun fiyatı ve geri kalan teknik detayları konusunda 27 Temmuz tarihinde yapılacak olan tanıtım da özellikler belirtilecek. Yapılacak tanıtımla beraber Xiaomi Redmi Pro’nun satışa çıkış tarihi konusunda da net bir bilgi verilmesi bekleniyor. Tabi bu süreç içerisinde tanıtımdan kısa bir süre sonra telefonun satışa çıkabileceğini de belirtelim. Yani tanıtımdan sonra Xiaomi çok uzun bir süre beklemeyecek gibi. Tabi satış fiyatı ve ürünün hangi ülkelerde satışa sunulacağı konusunda da yapılacak olan bu tanıtımı beklemek gerekiyor. Zira telefonun dünya pazarında olup olmayacağı kesin değil. Sadece Çin içerisinde de yayınlanabilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler