Xiaomi Note 2 İçin Yeni İddia

Akıllı telefon devi olarak gösterilmeye başlayan Xiaomi, özellikle sunduğu teknik özelliklere karşı istediği fiyatların oldukça düşük olmasıyla gündeme gelmeyi başaran markalardan biri. Özellikle son dönemde akıllı telefon serilerinde bir hayli özellik sunmasına rağmen fiyat konusunda rakiplerinin oldukça gerisinde olan Xiaomi’nin bu özellikleri markanın yeni telefonlarının da büyük merakla beklenmesine neden oluyor. Zira bu noktada son olarak markanın bir diğer amiral gemisi olarak gösterilen Xiaomi Note 2 için de birçok kullanıcı merakla beklemeye başlamıştı. Markanın son amiral gemisi olarak adlandırılan Xiaomi Note 2 için geçtiğimiz ay bazı teknik özelliklerde sızdırılmıştı.

Teknik Özellikleri Rakiplere Göre Oldukça Başarılı

Sızdırılan ilk bilgilerde yer alan teknik özelliklerle beraber markanın yine oldukça iddialı olarak geldiği de görülmüştü. Zira açıklanan bilgilerde telefonun yeni nesil Snapdragon 821 işlemcileri barındıracağı belirtilmiş ve bunun dışında RAM konusunda da kullanıcılara farklı seçim yapabilme hakkın verileceği açıklanmıştı. Yapılan açıklamayla beraber bir modelin 4 GB Bir diğer modelin ise 6 GB RAM kapasitesine sahip olacağı açıklanmıştı. Tüm bunların dışında Full HD çözünürlük desteği sunacağı ve bunun dışında 5.5 inç ekrana sahip olacağı da açıklanan telefonun ekran teknolojisi olarak ise AMOLED ekran kullanacağı da belirtilmişti. Tüm bu özellikler kadar telefonun resmi olarak tanıtımının ne zaman yapılacağı ve piyasaya ne zaman sürüleceği de en çok merak edilen konulardan biri olmuştu.

Tanıtım Tarihi Gecikti

Bu noktada yapılan tüm yorumlar ve markaya oldukça yakın olduğu bilinen tüm kayaklardan telefonun Temmuz ayı içerisinde tanıtılacağı yönünde haberler gelmişti. Fakat gelen haberlere rağmen şuana kadar her hangi bir tanıtımın yapılamaması ve bunun dışında Xiaomi’nin de tanıtım için her hangi bir hazırlık yapmaması tüm bu iddiaları boşa çıkardı. Şuan için bu ay içerisinde tanıtımının yapılmayacağı düşünülen yeni amiral gemisi için bir haber daha verildi. Ortaya atılan yeni iddiaya göre telefon Eylül ayının başlarında tanıtılacak. Yine yakın kaynaklardan verilen bu bilgiler ne derece doğru bilinmez ama bir süre daha telefonun çıkış yapması beklenecek gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler