Xiaomi Mi5 İncelemesi

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olmaya başlayan Xiaomi’nin yeni üst segment modeli Xiaomi Mi5 modelinin detaylarını sizlerle paylaşacağız. Bakalım, uygun fiyatı ve üst düzey donanımıyla karşımıza çıkan ürünü beğenecek misiniz?

Yurdışında özellikle fiyatıyla dikkat çeken Xiaomi Mi5 incelemesini sizler için hazırladık, oldukça ince ve hafif bir cihaz olan Mi5, en kalın noktasında 7.3mm kalınlığa ve 139 gram ağırlığa sahip.

Arka tarafı cam malzemeyle kaplanmış olan modelin çerçeveleriyse metalden üretilmiş. 5.15 inç ekran boyutuna sahip ekranında Full HD çözünürlük sunan ürün, 16 noktalı arkadan aydınlatmalı ekranıyla güzel bir görüntü kalitesi sunuyor. Bu güzel ekran Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor.

Gücünüyse Snapdragon’un en güncel ve kuvvetli modellerinden biri olan Snapdragon 820’den alan Mi5, 3 GB RAM/32GB, 64GB dahili hafıza, 4 GB RAM/128 GB seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Arkasında OIS yani görüntü sabitleme özelliği bulunan ve çift LED flaş ile daha iyi hale getirilmiş 16 MP kamera yer alan Xiaomi Mi5’in önündeyse 4MP’lik ön kamera konumlandırışmış.

Teknik özellikleri bakımından çoğu üst segment cihazla hemen hemen aynı değerlere sahip olan cihaz Samsung Note 5 ile gelen kavisli arka taraf tasarımıyla da elde rahat bir his uyandırıyor. Bildiğiniz gibi Çinli markalar daha çok tutulan özellikleri kendi cihazlarında daha uygun fiyatlarda bir araya getirerek müşteri kitlesini genişletmeye çalışıyorlar.

Xioami Mi5’in belirtelim fakat bu cihazı Türkiye’de bulmak son derece zor.

Xiaomi Mi5 Artı Yönleri

Cihazın dikkat çeken artı yönlerinin başında üstün kamera performansı ve kaliteli görüntü vermeyi başaran ekranı geliyor. Bu güzel ikiliye uzun pil ömrü de eklendiğinde bu fiyata bulunabilecek en güzel akıllı telefon ortaya çıkmış oluyor. Son cümlemizde belirttiğimiz gibi cihazın fiyatı da en önemli artılarından biri.

Xiaomi Mi5 Eksi Yönleri

Mi5’in kullandığı arayüz ilk başta farklı gelebilir fazla büyütülecek bir sorun olmasa da belirtmekte fayda var ve son olarak cihazın her modelinde 4 GB RAM olmalıydı diyebiliriz. Artık 3 GB RAM orta segment modellerde kullanılmaya başlandı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler