Xiaomi Mi Notebook’un İlk Görseli Sızdı

Akıllı telefonlarıyla sınıf atlayan Çinli teknoloji devi Xiaomi, son dönemde üst segment akıllı telefonlara daha fazla ilgi göstermeye başladı. Bu noktada çok daha başarılı akıllı telefonlar sunmaya başlayan Xiaomi’nin tek hedefinin de akıllı telefonlar olmadığı ortaya çıktı. Zira dev firma geçtiğimiz günlerde bu konuda yeni açıklamalar yapmış ve açıklamalara Xiaomi’nin yeni bilgisayarlar üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Nitekim söylentilerde sonunda karşılık buldu. Yakın zamanda Xiaomi Mi Notebook adı verilen bilgisayarlarla sektöre girmeye hazırlanan Çinli teknoloji devinin bilgisayarlarına ait ilk görsellerde sızdırıldı. Bilgisayarda genel olarak sade ve tek renk kullandığı gözlenen Xiaomi’nin kendi logosunu da kapağa yerleştirdiği gözlemlendi.

Tasarım Apple’ı Andırmıyor Değil

Xiaomi Mi Notebook ile ilgili sızdırılan ilk görseller aslında birçok gerçeği ortaya koydu. Görsele göre Xiaomi Mi Notebook tasarımı aslında Apple MacBook tasarımıyla hemen hemen aynı düzeyde. Sadece 12.5 inç ekrana sahip olacak olması da bu benzerliğin armasına neden olmakta. Genel olarak tek renk gri seçeneğini tercih edecek olan Xiaomi’nin bu yönüyle de Apple’a benzemesi de dikkatlerden kaçmadı. Yeni bilgisayarlar ile ilgili olarak ise ilk teknik bilgilerde yavaş yavaş gelmeye başladı. Hemen belirtelim henüz resmi bir tanıtım yapılmadığı için Xiaomi Mi Notebook özellikleri hakkında ilk gelen bilgiler oldukça sınırlı.

Windows 10 İşletim Sistemi İntel İşlemci

Xiaomi Mi Notebook hakkında ilk ortaya çıkan detaylar işletim sistemi ve işlemci konusunda oldu. İlk gelen bilgilere göre Xiaomi Mi Notebook serisinde Microsoft’un son bombası Windows 10 kullanılacak. Bunun yanı sıra bilgisayarlarda işlemci olarak ise İntel serisinden yararlanılacağı öğrenildi. İki farklı işlemci seçeneği olacak olan seride hem intel i7 hem de intel i5 seçenekleri sunulacak. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra her iki modelde de 8 GB RAM kapasitesinin bulunacağı belirtiliyor. Xiaomi Mi Notebook serinin fiyatı konusunda ise net bir açıklama olmasa da giriş seviyesi için fiyat aralığının 450 dolar civarında olması bekleniyor. Tabi bu rakamların ülkemiz için vergiler ve eklentiler düşünüldüğü zaman çok daha üst seviyede olacağını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler