Xiaomi Mi Notebook İçin Yeni Görseller Geldi

Akıllı telefonları ile gündeme gelen Çinli teknoloji devi Xiaomi son dönemde sadece akıllı telefon üretimlerine yönelmeyeceği yönünde bazı açıklamalar yapmıştı. Diğer birçok markanın aksine akıllı telefonlarıyla büyük oranda satış rakamı elde etse de doğrudan akıllı telefonlar ile kendisini sınırlamayacağını açıklayan dev marka bu açıklamanın hemen arkasından ise beklendik bir şekilde yeni bilgisayarlarını duyurmuştu. İlk etapta sadece bir mini notebook olarak çıkacağı ve özellikleri çok yüksek olmayacağı düşünülen bilgisayarların daha sonra ortaya çıkan detayları ise aslında Xiaomi’nin bu alanda ne kadar iddialı olduğunu da ortaya koymuştu. Zira açıklanan ilk özellikler oldukça beğenilmişti.

Apple’a Yeni Rakip

Kullanıcılara sunacağı teknik özellikleri bakımında oldukça fazla seçeneği olan yeni Xiaomi Mi Notebook cihazlarının belli olan ilk detayları ise ekran kartları olmuştu. Zira dev markanın bu seri için Nvidia’nın en güncel serilerinden biri olan GTX 970M serisi kullanacağı belirtilmişti. Bunun dışında ekran kartından da güç alınarak kullanıcılara 4K çözünürlük sunacağı da açıklanan bilgisayarların en yakın rakibi olarak gösterilen Apple’a da bu konuda açık ara fark atması bekleniyor. Bunun dışında zaten 6.nesil yeni işlemci tiplerini kullanması ve açıklanmasa da Ram miktarı için birkaç farklı seçenek sunması beklenen bilgisayarların Apple’ı bir hayli geride bırakacağı düşünülüyor.

Yeni Görseller Sızdırıldı

Hem Apple kadar küçük olacağının açıklanması hem de aynı oranda ince olacağının düşünülmesiyle beraber çok daha fazla merak edilmeye başlanan Xiaomi Mi Notebook için henüz resmi bir tanıtımda yapılmadı. Resmi tanıtımın yapılmamış olması bilgisayar hakkındaki soru işaretlerini arttırsa da yeni bilgisayarın tanıtımına kısa bir süre kala en net görsellerde gelmeye başladı. Firma tarafından paylaşılmayan doğrudan firmaya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan yeni görsellere göre ise Xiaomi Mi Notebook oldukça iddialı geliyor. Rakiplerini bir hayli geride bırakacağı düşünülen serinin yapılacak tanıtımla beraber bu alanda en çok konuşulan bilgisayarlardan biri olmayı da başaracağı kesin. Tüm bunlarla beraber fiyatı konusunda da ürünün 600 ile 800 dolar arasında olacağının düşünüldüğünü belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler