Xiaomi Mi 6 Ekran Seçenekleri Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, her geçen gün yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Daha çok akıllı telefonlarda yaptığı yeni teknolojiler ile gündeme gelen akıllı telefon devi son olarak ise Mi serisi amiral gemisi akıllı telefonları ile gündeme gelmeye başlamıştı. Tüm bunlarla beraber çerçevesiz ekran modelleri ile beraberde iyiden iyiye öne çıkmaya başlayan markanın geçtiğimiz günlerde yeni seri bir akıllı telefonu daha ortaya çıktı. Xiaomi Mi serisinin yeni üyesi olacak olan Xiaomi Mi 6 akıllı telefonları için sürekli olarak yeni detaylarda ortaya çıkmaya devam ediyor.

Xiaomi Mi 6 Farklı İki Model İle Gelecek

Bu noktada markanın akıllı telefon alanında bir ilke imza atacağı ortaya çıktı. Xiaomi Mi 6 akıllı telefonları için ortaya atılan bu detaylar ile beraber telefonun iki farklı ekran seçeneği ile geleceği ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 6

Depolama seçenekleri dışında teknik özellikleri aynı olacak olan iki modelde bir seri Full HD çözünürlük değeri sunarken bir diğer seri ise QHD çözünürlük desteği sunacak. Her iki ekran için kullanılacak olan ekran teknolojisinin ise aynı olması bekleniyor.

Fakat çözünürlük farklı olacak olan iki akıllı telefonun bir modelinin 32 GB depolama alanı, 2K çözünürlük değeri olacak olan diğer serinin ise 64 GB depolama alanı sunacağı ortaya çıktı.

İşlemci Seçimleri Belli Mi?

Tüm bunlarla beraber her iki model için düşünülen işlemci modellerinin aynı olduğunu fakat Xiaomi Mi 6 işlemci seçiminde henüz karar verilmediğini de ekleyelim. İddialara göre üst segment üyesi olacak olan telefonun içerisinde Snapdragon 835 serisi işlemcilerin yer alması planlanmış durumdayken maliyet nedeniyle karar değiştirme durumu söz konusu oldu.

Son dönemde kendisine müşteri bulamayan MediaTek HelioX30 serisi ile anlaşma yapılarak maliyetlerinde düşürülebileceği düşünülüyor. Henüz bu konuda da net bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim. Yani işlemci seçimi telefonun fiyatını doğrudan etkileyecek fakat bu seçim için şu an kesin bir şey söylemek oldukça erken olduğu bir gerçek. Bakalım Xiaomi Mi 6 işlemci seçiminde bütçe dostu mu yoksa performans temelli mi bir seçim yapacak?

Popüler Haberler

İlgili Haberler