Xiaomi Altun Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, son dönemde teknoloji pazarında adı en çok duyulan markalardan biri olmaya başladı.  Özellikle Çin merkezli bir marka olmasıyla beraber ulaştığı kullanıcı sayısı bir hayli fazla olan Xiaomi, sadece Çin pazarıyla da sınırlı kalmamaya başladı. Bunun aynında artık Avrupa ve hatta dünya pazarına da açılan dev firma bununla beraber sürekli ürün yelpazesini de genişletmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni bir ürün ile gündem gelen Xiaomi, son olarak akıllı sinek kovucu ürünleriyle de gündem gelmişti. Tabi her ne kadar birçok kategoride ürün geliştiriyor olsa da Xiaomi firmasının da amiral gemisi akıllı telefonları. Zira dev firmanın sürekli yenisi ile tanışmaya başladığımız akıllı telefon modellerine artık bir yenisinin daha ekleneceği haberi geldi.

Xiaomi Altun Testlerde Ortaya Çıktı

Dev firmanın performans terslerinde ortaya çıkan detaylar firmanın yeni bir telefon içinde hazırlıklara başladığının haberini de ortaya çıkardı. Xiaomi Altun adı ile testlerde yer alan yeni model hakkında ise her hangi resmi bir açıklama yapılmadı. Resmi bir açıklama yapılmazken test raporlarına yansıyan telefonun yakın zaman içerisinde duyurulması da bekleniyor. Xiaomi Altun özellikleri içinse yavaş yavaş detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Sürekli yeni raporlara yansıyan detaylarla beraber telefonun tahmini özellikleri de belli oldu.

Giriş Seviyesi İçin Özel Olabilir

Test sonuçlarına bakacak olursak aslında Xiaomi Altun giriş seviyesine hitap eden bir telefon olacak. İlk olarak telefonun 2 GB Ram bellek miktarına sahip olacağını belirtelim. Raporlara yansıyan detaylarla beraber 2 GB Ram bellek miktarı oldukça düşük gözükse de bununla beraber testlerde telefonun 8 çekirdek işlemciye de sahip olduğu görüntüleniyor. Fakat işlemci ile Ram bellek arasında nasıl bir uyum olacağı konusunda da henüz bir detay yok. Belli başlı teknik özellikleri dışında her hangi bir detay verilmeyen akıllı telefonun yakın zamanda Çinli teknoloji devi tarafından da resmi olarak duyurulacağı belirtiliyor. Duyuru için ise net tarih yok.

Popüler Haberler

İlgili Haberler