Xiaoimi’den Akıllı Sinek Kovucu

Çin’in en büyük firmalarından biri olan Xiaoimi, son dönemin yükselen firmalarından biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemde adından sıkça söz ettiren birçok akıllı telefon modeli ile piyasada ki yerini alan teknoloji devi, son olarak bilgisayarlarıyla gündeme gelmişti. Hem akıllı telefon teknolojilerinde hem de bilgisayar teknolojilerinde adını duyurmasının yanı sıra Xiaoimi firmasından ilginç teknolojik ürünlerde görmeye başladık. Akıllı bisiklet, pirinç pişirici, zamanlayıcı gibi ilginç teknolojik ürünleriyle de gündem gelen firma şimdilerde ise akıllı sinek kovucusuyla gündemde. Çin markası olmasından kaynaklı olarak sürekli değişen taleplere göre ürün geliştiren firmasının son hamlesi ise bu zaman kadarki en ilginç ürünlerinden biri olmayı başardı.

Taşınabilir Şarj Cihazları İle Çalışıyor

Bu noktada ilk merak edilen özellik yeni sinek kovucuların çalışma prensipleriydi. Mini boyutuna rağmen oldukça geniş bir alanda etkili olan cihazın çalışması için ise taşınabilir şarj cihazlarını kullanmak gerekiyor. Taşınabilir şarj cihazlarıyla bağlantı yapıldıktan sonra yine kullanıcılara sunulan özel sinek kovucu tabletin cihazın merkezine yerleştirilmesi gerekiyor. Üst bölgesi çevrildiği zaman doğrudan çalışmaya başlayan cihaz 10 saate kadar etkili olabiliyor. Tabi bu sürenin de kullanılan şarj cihazlarıyla doğrudan değişebildiğini de söyleyelim. Yani kullandığınız taşınabilir şarj cihazınızın kapasitesi ne kadar fazla ise o kadar uzun zaman etki alabiliyorsunuz.

Dünyada Satışa Sunulacak

Her ne kadar Xiaoimi ürünü Çin sınırları içerisinde geliştirmiş ve ilk aşamada Çin’de satışa sunmuş olsa da çok kısa bir süre içerisinde akıllı sinek kovucuların tüm dünya pazarına açılması bekleniyor. Özellikle kolay taşınılabilir yapısının olması ve sadece avuç içi kadar boyuta sahip olması ürünün dünya pazarında da epey bir tercih edilmesini sağlayacak gibi. Bunun dışında Xiaoimi sinek kovucusunun fiyatının da sadece 4 dolar ile sınırlı tutulması bu alanda firmanın satış oranlarını bir hayli arttırmasını da sağladı. Xiaoimi’nin ise ne kadar süre sonra ürünü diğer ülkelere sunacağı ise bilinmiyor. Tüm bunlarla beraber dev firmanın bu tip ürünleri üretmeye devam etmesi teknoloji pazarında en büyük firmalardan biri haline gelmesine neden olacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler