Windows 11 Geliyor. Kullanıcı Arayüzü ve Menü Görselleri Paylaşıldı

Windows 11 işletim sistemi görselleri sızdırıldı. Windows 11 işletim sisteminin neredeyse tamamı; yeni kullanıcı arayüzü, başlat menüsü ve daha pek çok özelliği görüntülendi.

Microsoft’un, Windows 11 işletim sisteminde; daha sade ve anlaşılabilir bir tasarım kullanması bekleniyordu. Yapılan sızıntı paylaşımlar bu beklentiyi doğruluyor. Zaten Windows 10X olarak tanıtılan işletim sisteminin iptal edilmesi, beklentileri bu yöne kaydırmıştı.

Görsellere baktığımızda ilk dikkat çeken ve en büyük değişim görev çubuğunda oluyor. Microsoft, Başlat düğmesi ve diğer fonksiyon tuşlarını çubuğun ortasına yerleştirmiş. Ayrıca Başlat menüsünde, Windows 10’da kullanılan Canlı Kutucuklar kaldırılarak sadeleştirilmiş.

Ayrıca uygulama simgelerinin ve Başlat menüsünün ortalanmasını istemiyorsanız, hepsini tekrar sol tarafa taşıma seçeneği sunuluyor. Windows 11’in menülerinde, pencerelerinde ve uygulamalarında yuvarlatılmış köşeler görülüyor.

Windows 11 işletim sistemi görev çubuğunda yer alan yeni bir düğme, bize Widget’ların geri gelmiş olduğunu gösteriyor. Paylaşılan görseller, Windows 11’in sızdırılmış test sürümüne ait olduğu için henüz her şey dahil edilmemiş.

Windows 11 pencerelerinde, ekranı kapla düğmesi üzerinden, yeni seçenekler eklenerek, pencereleri sıralama şeklini hızlıca değiştirmek mümkün oluyor.

Microsoft tarafından geliştirilen yeni işletim sistemi Windows 11, 24 Haziranda ve Saat: 11:00’de düzenlenecek özel bir Windows etkinliği ile tanıtılacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler