Windows 10 İşletim Sistemli HP Elite X3 Türkiye Gelecek!

Akıllı telefon pazarının en önemli etkeni olan işletim sistemleri, günümüz pazarında Android ve İOS için bir önemli bir pay oluşturduğu biliniyor. Halen kan kaybeden Windows Phone işletim sistemi, yeni çözümler üzerinde durduğu görülüyor. Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan ve bazı kaynaklardan elimize ulaşan HP Elite X3 tanıtımı ile ilgili sizlere bir takım bilgiler vermiştik. İşte şimdi resmi olarak HP Elite X3 özelliklerine ve HP Elite X3 satış fiyatına dair bilgiler mevcut!

Microsoft Bu Sefer Sağlam Adımlarla Yürüyor!

Öncelikle uzun süredir tutulamayan ve sevilmeyen Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonlar, genelde farklı markalarca düşük ve orta seviyede ancak çoğunlukla giriş seviyesinde akıllı telefonlar üretiyordu. Bu sebepten midir bilinmez ama bu cihazlar pek tutulmadı. Bu sefer mantıklı hareket eden Microsoft, sonunda üst seviye bir akıllı cihaz üreterek piyasa için önemli bir ürün ortaya çıkartmayı başardı!

dunyanin-en-guclu-windows-10-mobile-telefonu-turkiye-ye-geliyor

HP Markasından Gücünü Alıyor!

Microsoft, yaptığı bu yeni akıllı telefon atılımını HP markası ile başarmış görünüyor. HP markasına ait HP Elite X3 cihazı için önemli özellikler mevcut. Akıllı telefon piyasasında üst seviyeye hitap eden bu cihaz, kullanıcıların şimdiden ilgisini çekti. Ayrıca HP Elite X3 satış tarihi konusunda da önemli yenilikler mevcut. 1 ay içerisinde tanıtılması beklenen HP Elite X3 fiyatı ise 700 dolar civarından satış bulacak. Ülkemizde de satılması muhtemel olan bu cihaz, 2000 TL üzerinde bir fiyata sahip olması muhtemel görünüyor.

HP Elite X3 Özellikleri

Önceki konumuzda da belirttiğimiz HP Elite X3 özelliklerine kısaca bir göz atalım:

  • 6 inç boyutlarına sahip olan cihaz, 2K çözünürlüğünde Super AMOLED bir ekran sahip olması bekleniyor.
  • İşlemci olarak gücünü Snapdragon 820 donanımından alan cihaz, grafik ara birimi olarak ise Adreno 530 kartını barındırıyor.
  • Bir diğer önemli özelliği olan 4 GB RAM, LPDDDR4 teknolojisine sahip bir donanımla geldiğini hatırlatmakta fayda var. Ayrıca depolama ara birimi olarak 64 GB bir bellek alanı mevcut.
  • Arka tarafta 16 MP ve ön tarafta 8 MP kamera ile gelen cihaz, USB Type-C gibi teknolojilere de sahip olarak geliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler