Uygun Fiyatlı Yeni Bir BlackBerry Geliyor

BlackBerry’nin 25 Şubat tarihinde düzenlenecek bir etkinlik ile yeni telefonunu tanıtacağı duyurulmuştu. Teknoloji dünyası, hakkında uzun zamandır söylentiler çıkan BlackBerry Mercury’nin bu etkinlikte tanıtılmasını bekliyor. Gelen bazı haberlere göre şirket bir diğer telefonunu daha bu etkinlik ile birlikte kullanıcısıyla buluşturacak. BBC100-1 kod adıyla, BlackBerry Mercury’den daha düşük özelliklere sahip bir modelin ayrıca tanıtılması bekleniyor. 1,4 GHz hızında çalışması beklenen cihaz Snapdragon 425 işlemcili ve 4GB RAM’e sahip.

BBC100-1, 5.5 inçlik ekranıyla 720p çözünürlüğe sahip olacak. Cihaz LED flaşlı 13 megapiksel kameraya sahip olacak. Ayrıca 8 megapiksel ön kamerası ile kullanıcılarına selfie çekim ve görüntülü görüşme imkanı sunacak. 3000 mAh kapasiteli pil ve çift sim kart desteği de BB100-1 için beklenen özellikler arasında yer alıyor.

Yeni modelin, 25 Şubat’ta Mobil Dünya Kongresi kapsamında BlackBerry Mercury ile birlikte tanıtılması beklenirken hangi fiyatla ne zaman satışa sunulacağı hakkında kesin bir bilgi yok. BlackBerry Mercury’den daha uygun fiyatlar ile sunulması düşünülen telefonun yeni gelişen ülke pazarlarına çıkması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler