Ülkemizde Satılacak Olan ZTE Axon 7 Fiyatı Kesinleşti!

Son zamanlarda telefon piyasasında aktif rol alan ZTE markası, ülkemizde de önemli işler yaparak ismini hafızalarımıza kazımaya devam ediyor. Avrupa tarafında yapacağı satışlar için ZTE firması, İstanbul Esenyurt taraflarında büyük bir fabrika ile anlaşarak telefonlarının bir bölümünü ülkemizde üretmeye karar verdi!

Ülkemizde artık akıllı telefon pazarında aktif rol oynayacak olan ZTE markasının amiral gemisi olarak adlandırılan ZTE Axon 7 cihazı için önemli haberler mevcut. Fiyat performans kategorisinde yer alan bu telefon, ülkemizde satışa sunulacak olduğunu hatırlatalım. Ayrıca bu ürünün satış fiyatı da kesinleşti. Ülkemizde ne kadar bir vergi gelir bilinmez ama ZTE Axon 7 fiyatı 400  dolar olarak belirlendi. Bu fiyat, ABD için kararlaştırılmış olup, gideceği ülkelere göre küçük değişikler söz konusu olabilir.

fiyat-performans-canavari-zte-axon-7-nin-fiyati-belli-oldu-705x290

Özellikle ülkemizde TRT Bandrolü konusu ve diğer vergilerle beraber büyük bir fark yaratması muhtemel görünüyor. Yani kur ile beraber ZTE Axon 7 fiyatı Türk lirası olarak  1200 TL’de biraz fazla olması gerekirken, bandrol ve diğer vergiler ile bu cihaz 1800 ve hatta 2000 TL civarlarına yükselmesi muhtemel senaryolardan birisi olarak görünüyor.

ZTE Axon 7 Özellikleri

Fransa da yapılan ZTE Axon 7 tanıtımında ülkemize de bu cihazın sunulacağı haberi, bölgesel olarak akıllı telefon sektörünü biraz sokacak gibi görünüyor. Keza ZTE Axon 7 cihazı tam bir fiyat performans ürünü olarak görünüyor. Kullanıcıların merakla takip ettiği ZTE Axon 7 özelliklerine bir bakalım.

  • ZTE Axon 7 ekran boyutu olarak 5.5 inç boyutlarında bir QHD ekran ile geldiği görülüyor. Bu ekranda AMOLED ekran teknoloji kullanılıyor.
  • Cihaz üzerinde bir nesil eskimiş olsa da Snapdragon 820 gibi önemli bir Amiral Gemisi işlemcisi bulunuyor. Keza bu donanım, cihazın en ilgi çekici parçası olarak görülebilir.
  • ZTE Axon 7 için 2 alternatif bulunuyor. 4 GB RAM versiyonu ile 6 GB RAM versiyonu olan cihazda; 64 GB depolama alanı ve 128 GB depolama alanı bulunuyor.
  • Media arabirimi olarak arka tarafta 20 MP ve ön tarafta 8 MP kamera bulunuyor. 4K video çekim yapabilen bu cihaz, tam bir media canavarı olduğu söylenebilir!
  • Son olarak cihazı 3250 mAh batarya besliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler