Türk Telekom K8 İncelemesi

Türk Telekom K8, uygun fiyatı ve tarifeye ek uygun ödeme seçenekleriyle dikkate alınması gereken bir cihaz. Bu anlamda tercih edebileceğiniz bir ürün olan K8 hakkında bilmeniz gerekenler ve cihazın önemli noktaları yazımızda yer alıyor.

Türk Telekom K8, 599 TL satış fiyatıyla dikkat çekiyor. Özellike ilk kez akıllı telefon sahibi olacaklar için son derece iyi bir seçenek olan K8 hakkında yazımızı okumadan tercih yapmayın. Çünkü pazarda benzer ve daha iyi modeller de mevcut.

Türk Telekom’un LG ile gerçekleştirmiş olduğu işbirliği ile kullanıcılarla buluşan ve uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken K8, 599 TL’ye satın alanıbilirken Telekom’un sunduğu tarifiyle ek seçenekleri de bulunuyor. Giriş-orta segment cihazı diyebileceğimiz ürünün teknik detayları pek iç acıcı olmasa da başta da belirttiğimiz gibi ilk kez akıllı telefon sahibi olacaklar için güzel bir seçim.

Telefonun beyaz ve lacivert renk seçenekleri bulunuyor. Plastik işlemeli arka gövdesi bulunan telefonun ön yüzünde son dönemde popülerleşen 2.5D ekran tasarımı dikkat çekiyor. Bu sayede ön taraftan bakıldığında çok şık duran telefonun altında LG logosu yer alıyor. Arka tarafta yine orta bölümde LG logosu kendisine yer bulmuş. Cihaz arka alt tarafındaysa Türk Telekom logosunu görüyoruz. Logoların görüntüyü pek bozmadığını da ekleyelim.

K8’in arka kapağını açıp, bataryayı değiştirebiliyorsunuz. Bu kısım önemli çünkü 2125 mAh kapasiteli batarya size yeterli gelmeyebilir, bu yüzden yedek batarya taşıyabilirsiniz. İç yüzeyde microSD kart ve nano SIM slotları da bulunuyor.

Telefon gücünü Mediatek’in MT6735 işlemcisinden alıyor. Daha önce benzer işlemciyi Lenovo Vibe P1m modelinde de görmüştük. Grafik birimi olarak da Mali-T720 tercih edilmiş. Bu işlemcinin telefona 4.5G desteği getirdiğini de ekleyelim. Yine işlemciyle alakalı olarak 802.11n Wi-Fi ile Bluetooth 4.0 desteği de cihazın sundukları arasında.

Türk Telekom K8’in ekranı da 5 inç boyutunda ve HD çözünürlük sunuyor. Bu telefon için HD çözünürlüğün yeterli olduğunu ve ekran kalitesinin kategorisine göre iyi olduğunu ekleyelim. Telefonda 1.5GB RAM ve Android 6.0 işletim sistemi bulunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler