Tiyatro Modu İle Apple Watch Geliyor

Apple’ın akıllı saatleri olarak bilinen Apple Watch akıllı saat serisi için Apple sürekli olarak geliştirmelere devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Apple Watch 2 akıllı saatleri ile piyasadaki yerini alan Apple sadece donanım olarak değil bunun dışında yazılımsal olarak da birçok yenilik ve birçok yeni güncelleme yapmaya başladı.

Son olarak akıllı telefonları, bilgisayarları ve TV araçları için yeni işletim sistemi güncellemeleri yayınlamaya başlayan Apple’ın akıllı saatleri içinde güncellemeler yayınlamaya başladı. Özellikler son yayınlanan beta güncellemelerinden sonra Apple Watch akıllı saatler içinde birçok yenilik geldiği ortay çıktı. İlk olarak Apple’ın akıllı saat serisinin yeni mod ile beraber güncellendiğini söylemek gerekiyor.

Apple Watch Tiyatro Modu

Bu noktada aslında uzun süredir konuşulan yeni bir özellik için Apple Watch akıllı saatlerinin hazırlandığı da ortaya çıktı. Aslında ilk olarak tiyatro modu olarak bilinen iPhone telefonlara gelecek şeklinde bir düşünce vardı. Söz konusu modu iPhone ekranlarını karanlık moda geçirme gibi özelliklere sahip olacağı ve ekran parlaklık ayarı ile ilgili bir durum olduğu iddia edilmişti.

Apple Watch

Fakat yeni iOS 10.3 beta 1 modu ile beraber söz konusu uygulamanın iPhone akıllı telefonları için geçerli olmadığı ortaya çıktı. Bunun aksine Apple’ın söz konusu uygulamayı akıllı saatleri için uygulamaya sokacağı öğrenildi.

Akıllı Saat Güncellemesi İle Gelecek

Söz konusu uygulamanın henüz yayınlanmayan Apple Watch güncellemesi içerisinde olacağı da belirtiliyor. Akıllı saatler için geçerli olacak olan yeni güncellemede ise akıllı saatin artık kol hareketi ile beraber ekranının açılması veya ekranının yeniden kapanması için geçen sürenin kullanıcı tarafından ayarlanabilir olacağı belirtildi. Apple Watch kullanımını çok daha detaylandıracak olan söz konusu özellik için henüz Apple tarafından bir açıklama gelmedi.

Fakat tiyatro modu olarak bilinen modun iOS 10.3 sürümüyle beraber kontrol modunun da geldiğini söylemek gerekiyor. Söz konusu güncellemenin Watch akıllı saatleri için yayınlanması beklenen yeni güncelleme ile beraber daha ne gibi değişiklikler ortaya çıkacak? Ne gibi özellikler akıllı saatlere eklenecek? Söz konusu güncellemeler ne zaman gelecek? Merak konusu.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler