Android TV’lere Olan İlgi Sony İle Yükselecek

Android TV, piyasaya çıkalı henüz birkaç yıl olmuş ve bu sürede beklenen ilgili yakalanamamış olsa da çıta yükselmeye devam ediyor. Aslında son zamanlarda Android TV tabanlı bir modeller peş peşe piyasaya çıkmaya başladı. LeEco’nun uygun fiyatları 4K Android tabanlı TV’lerinden sonra geçtiğimiz aylarda Nvidia’nın Shiled TV modeli de piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise kullanıcıları çok daha fazla heyecanlandıracağı düşünülen yeni bir model geliyor. Android TV’nin ilk destekçilerinden olan Sony, HDR destekli ve 4K çözünürlüklü yeni Android TV serisini piyasaya çıkardı. Yeni model bir süre sonra Google Assistant desteği ile de buluşacak.

Sony’nin sunduğu yeni XBR-X800E, XBR-X850E, XBR-X900E ve XBR-X930E / XBR-X940E TV modelleri 43 inç ve 75 inç boyutlarında farklılık gösteriyor. Tüm ürünler 4K çözünürlük ve HDR desteği ile birlikte sunuluyor.  Geliştirilen “4K HDR Proccessor X1 Extreme” teknolojisiyle birlikte tüm televizyonlar yüksek kalitede görüntü ve renk detaylarıyla daha profesyonel görüntü işleme yeteneğine kavuşmuş durumda.

Google Assistant Destekli Android TV

Birkaç ay içerisinde televizyonlarda bulunacak olan Google Assistant da Sony’i Android TV konusunda oldukça ön plana çıkarıyor. Yeni televizyonlar tıpkı diğer Android TV’ler gibi Google Play’e erişerek Chromecast destekli uygulamaları kullanabiliyor.

Android TV’ye olan ilgiyi yükseltecek nitelikteki Sony televizyonlar ön satışa çıkmış durumda. Fiyatları 999 dolar ve 7.500 dolar arası değişen ürünlerin teslimatı Mart ayında gerçekleşecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler