Telefonu Bilgisayara Dönüştüren Superbook Teknolojisi Nedir?

Günümüzde iş ve sosyal yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan akıllı telefonların teknoloji olarak güçlenmesi ve kabiliyetlerinin artmasıyla birlikte hem iş hem de sosyal hayat içerisinde bilgisayarlara duyulan ihtiyaçların azalmaya başladığı görülüyor. Bu noktadan yola çıkılarak geliştirilmeye başlanan Superbook teknolojisinin istenilen şekilde verimli olmasıyla birlikte bilgisayarların yavaş yavaş tarihin karanlık kapıları arkasına doğru yol alacaklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Superbook Teknolojisi Çığır Açacak

Superbook adı verilen ve geliştirilme çalışmaları devam eden teknoloji sayesinde akıllı telefonlar oldukça rahat bir şekilde bir bilgisayar olarak kullanılabilecek. Şuan için sadece Android cihazlar için geliştirilen Superbook teknolojisi sayesinde insanlar hem evde hem de iş yerlerinde Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını bilgisayar gibi kullanabilecekler.

Dahili Bataryaya Sahip Olacak

Akıllı telefonların şarj problemleri göz önüne alınarak tasarlanan ve geliştirilen Superbook ürünleri içerisinde 8 saate kadar kullanım imkanı sunan bataryalar yer alıyor. Bunun haricinde cihazlar tüm güçlerini akıllı telefon modellerinden toplayacak.

Superbook Teknik Detayları

USB Type C veya microUSB aracılığıyla telefonlarla arasında bağlantı kurabilen Superbook’un 11.6 inçlik bir ekranı yer alıyor. 1366×768 piksele sahip olan cihazın klavye ve touchpad kombinasyonuyla büyük bir kullanım kolaylığı sunduğu görülüyor.

Andromium Arayüzü Kullanılacak

Geliştiriciler tarafından Superbook’a özel olarak yeni bir arayüz tasarlandığı ifade edilirken bu arayüze ise Andromium adı verildiği belirtiliyor. Snapdragon 800 serisi yonga seti ve 2 GB RAM’e sahip cihazların rahatlıkla bağlantı kurabileceği Superbook cihazlarının Andromium arayüzü ve dahili bataryasıyla birlikte oldukça kullanışlı bir hal alacağı ifade ediliyor.

Ekonomik Satış Fiyatına Sahip Olacak

Şuan için satışa resmi olarak sunulmayan Superbook’ların 99 dolar gibi oldukça ekonomik bir satış fiyatına sahip olmasının büyük bir beğeni toplayacağı tahmin ediliyor. Ne zaman satışa sunulacağı ve ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili olarak ise geliştirici firma tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Özellikle sürekli olarak bilgisayarlarını yanında taşımak zorunda olan kişiler için alternatif bir çözüm olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler