Lenovo Yoga 900: Dünyanın En İnce Bilgisayarı

Sektöre hızlı bir giriş yapan Lenovo markası, uygun fiyata yüksek performans cihazlar sunmasıyla insanları kendisine bağlamayı başaran bir yapısı bulunuyor. Artık global pazarda, büyüklerle oynayan Lenovo, fiyatlarını normal seviyeye çıkarmış olsa da iyi işler yapmaya devam ediyor. İşte dünyanın en ince bilgisayarı Lenovo Yoga 900.

İnce ve Hızlı

Öncelikle bu bilgisayar hem laptop hem de tablet olarak kullanılabilir bir ürün olduğunu söyleyelim. Cihazın yapısı sayesinde 360 dereceye kadar dönebilen bir mekanizması bulunuyor. Cihaz inceliği ise tam olarak 14.9 MM boyutlarında olduğunu söyleyelim. Cihazın ağırlığı ise 1.29 Kg ile bizlere Apple macbook air cihazını anımsatıyor.

Lenovo Yoga 900 Kimlere Hitap Eder?

Öncelikle bu cihaz, oyun meraklısı takipçilerimiz için iyi bir tercih olmayacaktır. Bu bilgisayar, ekran kalitesi ve inceliğiyle kolay taşınabilir bir bilgisayara sahip olmak isteyenler için iyi bir çözüm olacaktır. Bu bilgisayarı gezi amaçlı ve iş amaçlı kullanımda büyük konfor alacaksınız. Ayrıca tablet şeklinde kullanım imkanı ile de bazı zamanlar dokunmatiğin gücünden yararlanmak isteyebilirsiniz.

lenovo-yoga-900-inceleme

Lenovo Yoga 900 Teknik Özellikleri

Öncelikle Cihazın 360 derece dönebilen kap Quad HD ekrana sahip ve IPS LED paneli ile gelen 13.3 inç boyutlarında ekrandan başlayalım. Cihaz ayrıca dokunmatik ekran özelliği ile tablet olarak kullanım imkanı sunuyor.

Bir diğer önemli özellik ise 512 GB SSD depolama teknolojisine sahip olarak geliyor olması. Bu boyutlarda ki depolama alanı, size uzun süreli yetecek ve rahat bir kullanım sunacak. Ayrıca 256 GB versiyonu da bulunuyor.

Cihaz üzerinde RAM çözümü olarak ise iki tercih hakkınız bulunuyor. 8 GB ve 16 GB olacak şekilde iki seçenekten birisini seçmelisiniz. Burada RAM’ın o kadarda önemli olmadığını, sadece arka planda çalıştıracağınız uygulamaların yoğunluğuna göre tercih etmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Cihaz üzerinde USB 3.0 bağlantılarından 2 tane bulunuyor. Buda SSD’nin getirisini dış cihazlarda rahat bir şekilde kullanım imkanı sunuyor.

HDMI ve VGA çözümü bulunmayan bu bilgisayarda pil ömrü olarak 7 saat olarak söyleniyor. Bir macbook air olmasa da Windows cihazlar arasında oldukça uzun bir ömre sahip olduğunu görüyoruz.

Lenovo Yoga 900 fiyatı ise 8 GB RAM ve 256 GB SSD sürümü için baktığımızda 4.300 TL civarında olduğu görülüyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler