Surface Phone İçin İlk Resmi Açıklama Geldi

Yazılım devi Microsoft geçtiğimizi yıllarda Nokia’nın akıllı telefon bölümünü satın alarak sadece yazılım alanında değil donanım alanında da artık yepyeni teknolojiler sunacağını göstermişti. İlk hedefi başarılı bir akıllı telefon üretmek olan Microsoft bu noktada Nokia’nın ürettiği serileri biraz daha geliştirip kendi adıyla piyasa sürerek pazara girişini yapmıştı. Fakat tıpkı Nokia’da olduğu gibi Microsoft akıllı telefonlarında da istenen başarı bir türlü elde edilememişti. Bunun yanında telefonda kullanılan Windows Phone işletim sistemi de bir türlü istenen etkiyi yaratamamıştı. Tüm bunlardan sonra Microsoft akıllı telefon pazarından çekilecek mi derken tam tersi firmadan dev bir adım geldi. Yakın zaman önce Microsoft için Surface Phone adı verilen üst düzey bir telefon üretileceği belirtildi.

Sonunda İlk Resmi Açıklamada Geldi

Ortaya atılan iddialarla beraber Surface 3 tabletlerde elde edilen başarı sayesinde aynı isimle Surface Phone akıllı telefonların piyasaya sürüleceğinin belirtilmesinin ardından beklenen açıklamada ilk ağızdan geldi. Microsoft tarafından yapılan ilk açıklamayla beraber Surface Phone iddiaları da doğrulandı. Kurumsal Başkan yardımcısı olan Kevin Gallo tarafından yapılan açıklamada Microsoft’un artık orta seviye ya da giriş seviyeye değiş üst seviyeye hitap edecek telefonlar üreteceği açıklandı. Bu serinin ilk ürünü de Surface Phone olacak. Telefonun belli olan teknik detayları ise tüm bu açıklamaları kanıtlar nitelikte.

Samsung Ve Apple’a Yeni Rakip

Kullanılan yüksek seviye teknik donanım sayesinde Surface Phone telefonların sektörde lider olan Samsung ve Apple markalarına yeni rakip olacağını da düşünülüyor. Zira yeniş eri telefonda akıllı telefon teknolojilerinden en iyi performansı veren SnapDragon 830 işlemci kullanılacağı açıklandı. Bunun yanında belli olan detaylara göre 8 GB Ram kullanılacağı ve aynı zamanda 256 GB hafıza sunulacağı da telefonun bir diğer ayrılacağı olacak. Henüz diğer detayları konusunda net bir açıklama yapılmayan Surface Phone telefonların sektörde nasıl bir fark yaratacağı merak konusu olurken yapılan ilk açıklamalar Microsoft’un bu alanda kendisini kanıtlayacağını gösteriyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler