Su Altında Fotoğraf Çeken Robot AquaBooth

Türk girişimi olan AquaBooth ismi robot, su altında fotoğrafınızı çekmeyi amaçlayan bir yapısı var. Bizce oldukça mantıklı bir amaç ile doğmuş olan bu ürün, yaz aylarının gelmesi ile beraber büyük ilgi göreceğini bekliyoruz.

Artık akıllı telefonlarımızın kameraları oldukça kaliteli ve kullanışlı olabiliyor. Bazı yüksek fiyatlı telefonların suya dayanıklılığı ve su içerisinde fotoğraf çekme gibi konularda yetenekleri ve sertifikaları olabiliyor. Ancak bu amaçla birçok insan, akıllı telefonlarını kullanmak istemeyebilir.

Türk girişimi olan Hisseli Harikalar firması tarafından düşünülen bir fikir ile fotoğraf çekmek için sizin götüreceğiniz bir alete gerek yok! Çünkü denizde sizin fotoğrafınızı çekecek birisi zaten var!

AquaBooth İle Su altında Fotoğraf Çekin!

2014 yılında düşünülen bu fikir, Hisseli Harikalar firması tarafından 2015 yılında patenti alınıp 6 farklı prototip ürünü çıkartılmıştır. Bu prototip ürünler yaklaşık 20 ay boyunca üzerinde çalışılmış ve son olarak kullanılabilir bir ürün ortaya çıkmış. Firma Çeşme Flyinn Beach konumunda AquaBooth robotunu yerleştirerek denemelere başlamış.

Firmanın verdiği rakamlara göre Temmuz ayında yerleştirilen bu sistem günde 300 farklı kişinin ilgisini çekmiş ve kullanım olanağı sunmuş. Gün içerisinde toplamda 1000 fotoğraf çekmiş olan bu ürün yaklaşık olarak 200 civarında bir rakamı anında satarak büyük bir kar oranı elde etmiş.

Halen prototip olarak kullanılan ürün, şuan sosyal testler üzerinde çalışılıyor. Denizde veya havuzda çalışabilir bu ürün, dokunmatik paneli sayesinde su altında fotoğraf çekiyor ve ayrıca efektlerde verebiliyorsunuz.

aquabooth2

Kendi Cihazlarınızı Bağlayabilirsiniz

Sabitlenme gereksinimi duymayan bu cihaz, gelişmekte olan versiyonlarında, Wi-fi ve geniş bant internet ile beraber çalışacak olup, bir arayüze sahip olacağı söyleniyor. Cihazın 20 saat boyunca aktif olarak kullanılabildiğini söyleyen firma, 12 MP kalitesinde 155 derece alana sahip bir kamera bulunuyor. Ayrıca çıkarılıp takılabilir GoPro takmayı düşünen firma, isteyen kullanıcılar için kendi cihazlarını takabileceği bir yapıda ayarlayacağını söyledi.

Önümüzdeki sene yurt dışına da çıkmayı düşünen Hisseli Harikalar firması, AquaBooth ürününden baya umutlu. Bizce de oldukça kaliteli olan bu ürün, prototip aşamasında bile oldukça başarılı işler yapmışa benziyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler