Sony’den 4K Ekranlı Yeni Bir Model Gelecek

Sony’nin 4K çözünürlüklü telefonu Sony XperiaZ5 Premium, 2015 yılında kullanıcısıyla buluşmuştu. Yüksek satış rakamlarına ulaşmayan cihaz, beğenilen ekranı sayesinden adından söz ettirmeyi başarmıştı. Gelen iddialara göre Sony, yakın bir zamanda beğenilen cihazın yeni bir modelini tanıtacak.

Sony’nin MWC 2017’de beş adet yeni telefon tanıtacağı iddiaları geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyasına yayılmıştı. Bu modellerin ne olacağı henüz belli olmasa da iddialar gelmeye devam ediyor. Twitter üzerinden yayılan bir iddiaya göre Sony, beğenilen Z5 Premium’un yenisini tanıtacak. Yeni modelin prototipinin MWC 2017’de Sony’nin ortaklarına tanıtılacağı ve herkese açık olarak sergilenmeyeceği iddiası da gündemde.

Yeni üst seviye modelin Qualcomm Snapdragon 835 işlemciye sahip olacağı ifade ediliyor. Sony IMX400 kamera sensörünün bulunacağı cihazın 4 GB veya 6 GB RAM ile birlikte sunulması bekleniyor. Cihazın çıkış tarihi tam olarak belli olmasa da bu konuda Qualcomm Snapdragon 835 bizlere ipucu veriyor. Bu işletim sisteminin büyük bir bölümü Samsung telefonlar için ayırtılmıştı ve böylece LG ve HTC gibi firmaların bir süre bu işlemciden yararlanamadığı ortaya çıkmıştı. Sony’nin yeni modelinin bu işlemciyi kullanabilmesi için bir süre daha beklemesi gerecek. Cihaz muhtemelen 2017’nin ikinci yarısında piyasaya sunulacak. Bu süreç içerisinde ise teknoloji dünyası cihaz hakkında önemli detayların gelmesini bekleniyor olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler