Sony Yeni Bir Xperia Modeli Tanıtacak

Sony’nin Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde beş yani adet telefonunu tanıtacağı haberi geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyasında yayılmıştı. Mobil Dünya Kongresi için meraklı bekleyiş devam ederken Sony’nin yeni bir Xpreia modeli tanıtma ihtimali de ortaya çıktı. Xperia XA2 ismiyle kullanıcılarla buluşması iddia edilen model şimdilik G3121 olarak adlandırılıyor.

Xperia XA ile Benzerlik Gösteriyor

Telefona ait olduğu iddia edilen bir video internet üzerinden yayılmaya başladı. Prototip aşamasında olduğu belirtilen cihazın merak edilen kamerası ve arayüzü de bu video ile birlikte ortaya çıktı. İnce kenar çerçevesi ile beğeni toplayan model tasarım açısından geçen seneki model Xperia XA modeli ile benzerlik gösteriyor. Beklenen cihazın tasarımı 2016 Aralık ayında yapılan render çizimlerine oldukça benziyor.

Yayınlanan videoda özellikleri açıklanmayan cihazın orta segmenti hedef alacağı düşünülüyor. Cihazın MediaTek Helio P20 işlemci ile kullanıcıya sunulması bekleniyor. 5 inç ekran, 720p çözünürlük, 4GB RAM ve 64 GB dahili hafıza gibi özelliklere sahip olması düşünülen cihazda 23 megapiksellik arka kamera ve 16 megapiksel ön kameranın bulunacağı dile getiriliyor. Sony G3121’in yüksek ses kalitesine sahip stereo hoparlör ile sunulabileceği belirtiliyor. Sony Xperia XA2 ile bilgilerin yakında netlik kazanması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler