Sony Xperia XR Özellikleri Ortaya Çıkıyor

2016 yılının ikinci altı ayında satışa sunulması planlanan Sony Xperia XR akıllı telefon modelinin teknik detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Cihazın özellikle internet üzerinden sızdırılan görselleri büyük bir beğeni topluyor.

Sony Xperia XR Tasarımı

İnternet üzerinden kaynağı belli olmayan bir şekilde sızdırılan görsellerle birlikte akıllı telefon modelinin tasarım detayları da gün yüzüne çıkmış oldu. Sony Xperia XR modelinin son derece modern ve şık bir tasarıma sahip olduğu dikkatlerden kaçmazken çerçeve kalınlığının fazla tutulmasından dolayı eleştiri oklarının hedefi olabileceği düşünülüyor. Bunun haricinde tasarım noktasında her hangi bir problem bulunmuyor.

Xperia X Performance Modelinin Yerini Alacak

Sony tarafından üretilen fakat dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulmayan Xperia X Performance modelinin satıştan çekileceği ve Sony Xperia XR modelinin de bu cihazın yerinre geçeceği ifade ediliyor. Fakat net olarak bir açıklama yapılmamış olmasa da Sony Xperia XR cihazının dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Ekran Büyüklüğü Netleşmedi

Birçok teknik özelliği gün yüzüne çıkmış olsa da cihazın 5.1 inç veya 5.3 inç ekran büyüklüğüne sahip olacağı ifade ediliyor. Fakat net bir ekran büyüklüğü şuan için verilemiyor. Bunun haricinde uzun zamandır üzerinde tartışılan yonga seti konusuna da netlik getirildi. Elde edilen son bilgilere göre Sony Xperia XR modelinde Snapdragon 820 yonga seti görev alacak. Yonga setinin yanı sıra cihazın içerisinde 3GB LPDDR4 RAM‘in yer alacak olması da en çok dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Sony Xperia XR

Sony Xperia XR Kamerası Nasıl Olacak?

Cihazın arka kısmında çift flaş desteğiyle 23 MP çözünürlüğe sahip bir kameranın yer alacağı ve ön kısımda ise 13 MP çözünürlüğünde bir kameranın görev alacağı belirtiliyor. Bu noktada kamera konusunda Sony farkı bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu.

Ne Zaman Tanıtılacak?

Sony Xperia XR modelinin önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirilecek olan IFA 2016 fuarı kapsamında resmi bir şekilde tanıtılması bekleniyor. Teknik özellikleri açısından büyük oranda netliğe kavuşan cihazın fiyat bilgisi ise henüz gizli tutuluyor.

Sony Xperia XR Arka

Popüler Haberler

İlgili Haberler