Sony Xperia X ve Xperia XA Türkiye’de Satışa Sunuldu

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde geçerli olacak olan fiyatları açıklanan Sony Xperia X ve Xperia XA akıllı telefon modelleri beklenilenden daha kısa bir süre içerisinde satışa sunuldu. Z Serisinin yerini alacak olan X serisi modellerin hem fiyat hem de donanım olarak oldukça başarılı oldukları dikkatlerden kaçmıyor.

Sony Xperia X Teknik Özellikleri

2399 TL’den satışa sunulan Sony Xperia X modelinde 5 inç ekran, altı çekirdekli Snapdragon 650 işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza yer alıyor.

23 MP arka kameraya sahip olan cihazın önünde ise 13 MP kamera yer alıyor. Görüldüğü üzere Sony bu modelinde de kamera konusunda her hangi bir taviz vermiyor.

Sony Xperia XA Teknik Özellikleri

Sony Xperia XA akıllı telefon modelinin donanım özelliklerinin Xperia X’e göre daha düşük olduğu görülüyor. 5 inç HD ekrana sahip olan Sony Xperia XA’da sekiz çekirdekli MediaTek Helio P10 işlemci yer alıyor. Kamera özelliklerine bakıldığında ise önde 8 MP, arkada 13 MP çözünürlüğe sahip olduğu görülüyor.

Sony Xperia X modeli 15 Haziran itibariyle satışa sunulurken Xperia XA modelinin ise Temmuz ayında satışa sunulacağı belirtiliyor. Fiyatının ise 1399 TL ile 1599 TL arasında olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler