Sony Xperia E5 Türkiye İçinde Satışta

Sony’nin akıllı telefon modelleri akıllı telefon pazarında en çok aranan ürün serilerinden olmayı başardı. Dünya genlinde satış rakamlarıyla başarısını ortaya koyan Sony, bu noktada özellikle Xperia Z serisiyle büyük oranda başarı elde etti. Tüm bunlarla beraber ilk yayın tarihinden itibaren genelde akıllı telefonlarında üst segment için ürün geliştiren Sony, artık yavaş yavaş bu stratejisinden de vazgeçmeye başladı. Zira dev firma artık sadece üst seviye değil bunun dışında orta ve giriş seviyesine de hitap eden cihazlarla gündeme geliyor. Bu noktada Sony’nin fiyat performans ürünlerini de görmeye başlamıştık. İşte bu serilerden birisi de Xperia E serisi olmuştu. Son olarak Xperia E5 ile gündem gelen Sony, yeni telefonunu ise belli bölgeler için satışa sunmamıştı. Fakat artık yavaş yavaş diğer ülkeler içinde Xperia E5 yayınlanmaya başladı. Bu ülkelerden birisi de Türkiye oldu.

Artık Ülkemizde De Satışa Çıktı

Sony’nin en başarılı fiyat performans ürünlerinden biri olarak gösterilen Xperia E5’in Türkiye’de de satışa sunulması telefonun satış oranlarını da bir hayli arttıracak gibi. Zira yazımızda da belirttiğimiz gibi aslında Xperia E5 fiyat performans ürünü. Yani özelliklerine göre fiyatı oldukça uygun. Bu durumda doğrudan satış rakamlarına yansıyor. Telefonun genel olarak ise özelliklerinin de oldukça başarılı olduğunu belirtelim. Özellikle kamera konusunda en iyi markalardan biri olan Sony’nin bu seride de otomatik görüntü yakalayıcı özelliklere sahip olan bir kamera teknolojisi kullandığı da biliniyor.

Satış Fiyatı Ortaya Çıktı

Xperia E5 serisinin Türkiye’de satışa sunulmasıyla beraber ürünün ülkemiz için de satış fiyatı ortaya çıktı. Her zaman olduğu gibi yeni akıllı telefonun ülkemiz fiyatı yurt dışına göre biraz daha yüksek. Fakat genel olarak baktığımızda 999 TL satış fiyatı bulunan Xperia E5’in fiyatının da ülkemiz akıllı telefon pazarında ideal bir fiyat aralığı sunduğunu da söylemek gerekiyor. Tüm bu rakamlarla beraber Xperia E5 ülkemiz için ne kadar tercih edilir ve satış rakamları ne seviye de olur merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler