SmartWatch 3 İçin Yeni Güncelleme Geldi

Xperia serisiyle beraber akıllı telefon pazarında kendisine kalıcı yer edinmeyi başaran Sony, bu alanda sadece akıllı telefonlarıyla da sınırlı kalmadı. Başarılı teknoloji devi akıllı telefon serilerine ek olarak telefonla tam uyumlu çalışan akıllı saatlerini de piyasaya sürdü. Giyilebilir teknoloji alanında adını akıllı saatlerle duyurmayı başaran Sony, kullanıcılara sunduğu akıllı saat ayrıcalıklarıyla beraber kullanıcıların beğenisini de kazanmayı başardı. Özellikle saatlerinde Android Wear işletim sistemi kullanmasıyla beraber saatlerin özelleştirilebilir seçeneklerle sunması Sony’nin akıllı sat alanında başarıyı yakalamasının ana nedeni olarak gösterilmişti. Öyle ki Sony ilk serinin beğenilmesinin ardından SmartWatch 2 ve SmartWatch 3 saatleriyle akıllı saatlerini de tıpkı akıllı telefonları gibi seri haline getirmişti. Son olarak bu alanda SmartWatch 3 ile adını duyuran dev marka şimdilerde ise son seri saat için yeni bir güncelleme yayınladı.

Öncelikle Yaşanan Sorunlar Giderilecek

Sony’nin yakın zamanda yayına süreceği yeni güncellemeyle beraber öncelikle SmartWatch 3 içerisinde yaşanan sorunların giderileceği duyuruldu. Kullanıcıların verdiklerini sorun raporlarına göre bir çalışma yaptıklarını açıklayan Sony, hangi sorunların giderileceğine ilişkinde bir açıklama yaptı. Gelen açıklamaya göre kullanıcıların özellikle GPS için aldıkları hata mesajları son bulacak. Zira bu kez GPS yazılımı kararlı sürüm ile değiştirilecek. GPS sorununun dışında ekran donmaları ve saat ile telefon arasında yaşanan bağlantı kopma sorunları da giderilecek. Güncellemenin tek amacı sorunları gidermekte olmayacak.

Yeni Güncelleme Yeni Özellikler

Güvenlik güncelleştirmesi ve sorunların çözümünün yanı sıra yeni güncellemeyle beraber SmartWatch 3 saate bazı yeni özelliklerde eklenecek. Özellikle bu güncellemeyle beraber saate yeniden başlatma özelliğinin geleceği belirtiliyor. Bunun dışında artık saat %20 daha az pil tüketimi yapacak. Saati çok daha kararlı hale getirecek olan yeni güncellemeyi ise kullanıcıların yükselmesi gerekiyor. Çok kısa bir süre sonra yayına geçirilecek olan güncellemeyi OTA üzerinden indirebileceksiniz. Şuan için verilen bilgilere göre güncellemede bölge kısıtlaması olmayacak. Yani yeni güncellemenin aynı anda tüm dünya için yayınlanacağını da söyleyebiliriz. Bununla beraber yayınlanan güncellemenin özellik güncelleştirmeleri olarak saatin son güncelleştirmesi olacağı da belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler