Siyah AirPods Serileri Hakkında Yeni Çalışma

Apple kablosuz kulaklıklarını tanıtarak uzun bir süreden sonra beklenen yeni kategori ürününü sonunda ortaya çıkarmıştı. Aslında Apple’ın bu kararı iPhone 7 serisinden sonra kulaklık girişlerinde yaşanan yeni değişimlerden sonra beklenen bir karar olarak dikkat çekmişti. Markanın standart olarak 3.5 mm çıkışını değiştirmesinin hemen ardından kulaklık konusunda da benzersiz bir modelin piyasaya sürüleceğinin iddialarının ortaya atılması kimse için sürpriz olmamıştı. Zaten beklendiği gibi oldu ve tüm bunlardan sonra Apple kısa süre sonra AirPods kablosuz kulaklıklarını duyurdu. Çıktığı andan itibaren özellikleri ve tasarımları ile dikkat çeken kulaklıkların bu sefer ise yeni renk seçenekleri gündemde.

Siyah Renk Seçeneği Geliyor

iPhone 7 serisinin en çok ilgi çeken ve en çok satan renk seçeneklerinden biri olan siyah rengin AirPods kulaklıkları içinde gelmesi beklense de Apple yaptığı açıklamada böyle bir planı olmadığını belirtmişti. Bu haberlerin ortaya çıkmasından hemen sonra ise sonunda beklenen haberde geldi ve AirPods serisinin siyah renk seçenekleri piyasa çıktı. Fakat serinin yeni renk seçeneklerini ne yazık ki Apple piyasaya sürmedi.

AirPods

Apple’ın bu konuda son kararı ne olur bilinmez ama söz konusu adımı BlackPods olarak adlandırılan farklı bir firma attı. Kulaklıkları özel bir çalışma ile siyah renk ile kaplayan ve 3 katlı siyah renk tabakası ile AirPods serisini tamamen siyaha boyayan firmanın bunun için kullanıcılardan ise 99 gibi bir fiyat istediği de belirtiliyor.

Renk Seçenekleri Artar Mı?

Bu noktada siyah AirPods serilerinden sonra merak edilen bir başka konu ise aynı yöntemleri kullanarak farklı renk seçeneklerinin sunulup sunulmayacağı oldu. Henüz bu konuda bir açıklama yok fakat özel yöntemlerle yapılan boyama sonucunda Apple’ın kulaklıklarının garantisini iptal ediyor olması kafaları bir hayli karıştırıyor.

Sadece garantinin iptal olması bile AirPods kulaklıkları için bu şekilde yeni renk seçeneklerinin tercih edilmeyeceği görüşünü ortaya çıkardı. Fakat bunun dışında ilk satışlarında beklenenden yüksek çıkması da yine farklı renk seçenekleri iddialarını da gündeme getirmiyor değil. Bakalım bu konuda son karar nasıl olacak ve Apple bu konuda nasıl bir adım atmayı planlıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler