Siri iPhone 8 ile Birlikte Gelişecek

İlk olarak iPhone 4s ile hayatımıza giren Siri o dönemde büyük yankı uyandırmıştı. Oldukça yeni bir teknoloji olan Siri büyük bir beğeni toplamıştı.

Sanal asistanların zaman içinde gelişmesinde rol model olan Siri, kullanıcıların çoğu talebine cevap verebiliyor, telefonun ana işlevlerine ulaşmayı mümkün kılıyor ve internette arama yapabiliyor. Siri bu özellikle çerçevesinde faaliyet gösterirken ona benzer olarak farklı sanal asistanlar da üretilmeye başlandı. Google Asistan, Amazon Echo ve Cortana gibi sanal asistanların ortaya çıkmasıyla Siri orijinalliğini kaybetmeye başladı. Bu durumda Apple, yeni çıkaracağı iPhone 8 serisi ile birlikte Siri’yi geliştirmeyi hedefliyor.

Apple 2016’nın Ağustos ayında, bir yapay zeka girişi olan Turi’yi bünyesine kattı. Turi sayesinde Siri’de önemli iyileştirmeler yapılacağı iddia ediliyor. Gelişmelerin ses algılama ve sorulara cevap verme konusunda olması belirtiliyor fakat bu konuda henüz net bir bilgi yok. Tamamen insansı bir konuşması olmayan Siri’nin iyileştirmelerle birlikte daha akıcı ve doğal olması hedefleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler