Samsung Galaxy S8 Haberleri Gelmeye Başladı

Son dönemlerde akıllı telefon pazarında en çok adı geçen telefonlardan birisi iPhone 7 oldu. Apple tarafından yakın zamanda tanıtılması beklenen yeni nesil akıllı telefon serisi hakkında ortaya atılan iddialar ve gelen sızıntı haberleriyle beraber iPhone 7 sektörün en merak edilen ürünlerinden biri haline geldi. Şuan için gündem iPhone 7 olmasına karşın artık yavaş yavaş Samsung’un 2017 yılı içerisinde çıkarması planlanan Galaxy S8 telefonu da gündeme gelmeye başladı. Henüz telefonun çıkmasına uzun bir zaman olsa da yeni serinin bazı detaylarını belli olmasıyla beraber sızıntı haberleri de gelmeye başladı. Apple’ın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen ve sektöründe en başarılı ürünlerinden biri olacağı düşünülen Galaxy S8 için detaylar geldikçe serinin ne boyutlara geldiği de ortaya çıkıyor.

4K Ekran Teknolojisi

Bu noktada ilk belirlenen özelliklere göre Galaxy S8 ile akıllı telefon teknolojileri yeni nesle geçecek. Bu noktada belli olduğu iddia edilen ilk özellik ise ekran teknolojisi oldu. Sızdırılan bilgilere göre Galaxy S8’in ekranı 4K çözünürlük destekleyecek. VR teknolojisinde de üst düzey bir deneyim sunacağı düşünülen yeni serinin 4K’nın yanı sıra 3D görüntü özelliğine de sahip olacağı düşünülüyor. Şuan için çok fazla bilgi olmasa da bir diğer detay ise telefonun teknik konuları üzerine oldu.

Çift Sim Desteği Gelebilir

Bununla beraber iPhone 7 ile beraber de geleceği iddia edilen çift sim kartı desteğinin Samsung Galaxy S8 içinde geçerli olacağı düşünülüyor. Çift arka kamera ve çift sim kartı desteğinin yer alacağı düşünülen Galaxy S8 serisi için tanıtımın ise 2017 yılı içerisinde yapılması bekleniyor. MWC 2017 etkinliği kapsamında yeni Galaxy üyesini tanıtması beklenen Samsung’un bu tanıtımda telefonun düşünülen ekran boyutunu, kullanılacak hafızayı ve en çok merak edilen konulardan biri olan Ram miktarını açıklayacağı düşünülüyor. Tabi etkinlikten öncede yeni seriye ilişkin sızıntı haberleri de gelmeye devam edecek gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler