Şimdide Amiral Gemisi Honor V8 Max Görüntülendi

Geçtiğimiz günlerde Honor 8 ürünü ile alakalı sizleri bilgilendirmiştik. Türk Telekom iştirakı ile satılması planlanan Honor 8 Özellikleri ve Görünüşü ile ilgili yazdığımız yazıyı kontrol edebilirsiniz. Yine de tekrar hatırlatalım; Honor, Huawei tarafından üretilmekte olan bir telefon ailesi olup, uygun fiyata yüksek özellikli cihazlar üretmeyi hedefleyen bir yapısı bulunuyor. Ülkemizde Türk Telekom aracılığı ile satış bulan cihaz, gayet yeterli talep alıyor.

Honor’un Yeni Üyesi V8 Max

Geniş ekran ve yüksek özelliklere sahip olan bu cihaz, kendi ailesi içerisinde bir beden yüksek gelen bir cihaz olarak ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Günümüzdeki birçok büyük ekranlı telefonların ilgi görmesi ile Honor içinde böyle bir modelin ortaya çıktığını görüyoruz. Ayrıca şimdiden Asus Zenfone 3 Max gibi telefonlara da rakip olacak yapıya da sahip gibi geliyor. (isim benzerliğini bizde fark ettik)

Buradaki asıl amaç büyük ekranın yanında, bu ekran altında daha yüksek özellikli donanımlar yerleştirmek ve ayrıca bu donanımı yüksek batarya ile beslemek olduğunu düşünüyoruz. Ancak honor büyük ekrandan biraz daha fazlasını sunduğunu da hatırlatalım.

buyuk-ekrani-ve-guclu-ozellikleriyle-honor-v8-max-ortaya-cikti-705x290

Honor V8 Max İncelemesi

Cihazın öncelikle 6.6 inç boyutlarında olduğunu ve bunun neredeyse bir tablet ile eşdeğer olduğunu hatırlatalım. Keza bu kadar büyük bir ekranı cepte taşımanın artık imkanı kalmıyor! Cihazda ekran olarak QDH bir çözünürlük ve AMOLED teknolojisi tercih edilmiş.

Cihaz üzerinde Hi-Silicon Kirin 950 işlemcisi bulunuyor. Ayrıca 3 GB RAM ile gelen cihaz, 32 GB depolama alanına sahip. Burada RAM biraz yetersiz kaldığını söylemeliyiz. Ayrıca cihaz arttırılabilir depolama alanı ile 128 GB seviyesinde veri saklamanıza imkan sunuyor.

Medya ara birimleri olarak cihazda 13 MP çözünürlüğe sahip arka kamera ve 8 MP çözünürlüğe sahip ön kamera bulunuyor. Bilgiler TENAA kayıtlarından alındığı için şu anlık lens ve sertifika gibi bilgiler bulunmuyor.

Çift Sim kart ve 4G LTE, VoLTE gibi teknolojileri destekleyen cihaz, ülkemizde satışa geçmesi durumunda ihtiyaçları karşılayabilecek bir yapıda olduğunu söylemeliyiz. (LTE desteği olmayan cihazlar göz önüne alınarak!)

Son olarak cihazda 4400 mAh bir batarya bulunuyor. Böylesine büyük bir batarya ile iyi işler yapması beklenen Honor V8 Max fiyatı ise şuan tahminlerin dışında kalıyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler