Seagate Taşınabilir 16TB Sabit Disk Hazırlığı İçinde

Her geçen gün dijital platformları daha aktif kullandığımız şu günlerde anıları veya verileri depolamak büyük bir problem haline gelmeye başlıyor. En basitinden çektiğimiz fotoğrafları saklamak için artık bilgisayarı veya daha güvenli kabul edilen sabit sürücüleri tercih etmeye yöneliyoruz. Depolama isteğimiz ise sadece fotoğraflarla sınırlı değil sevdiğimiz filmler, önemli belgeler, iş yazıları gibi verileri depolamaya ihtiyaç duyuyoruz fakat bu noktada her şeyi aynı sabit disk üzerinde depolamak zor bir durum haline geliyor. “Yetersiz alan” uyarısıyla karşılaştığımız zaman bazı belgelerimizden vazgeçmek durumunda kalabiliyoruz.

Seagate, kullanıcıları bu tarz problemlerden kurtarmak adına yeni bir sabit disk projesi üzerinde çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz senenin değerlendirmesini ve 2017 beklentilerini açıklayan Seagate, 16 TB sabit disk hazırlığı içinde oldukları duyurdu. Yeni sabit sürücünün 3.5 inçlik sabit disklerden olabilmesi için çalışmalar yapıyor. Normalde 16 TB’lık yüksek kapasiteli diskler ağır ve taşıması zor cihazlar olarak bilinirken, Seagate yeni ürünü ile oldukça ön plana çıkmaya hazırlanıyor.

16TB sabit diskin ne zaman satışa sunulacağı bilinmese de Seagate yakında 12TB’lık bir sabit sürücü ile kullanıcısıyla buluşacak. Bu süreçte 14TB’lık bir model için ayrıca çalışmalara da devam edilecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler