Seagate 10 TB Sabit Disk Türkiye Pazarında Yerini Aldı

Düşük depolama kapasitesi gittikçe şikayetçi olduğumuz bir sorun haline gelmiş durumda. Her geçen gün daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Seagate yardımımıza yetişiyor. Şirket tarafından geliştirilen 10 TB’lık sabit disk artık Türkiye pazarında da yerini aldı. 7.200 RMP dönüş hızına sahip cihaz BarraCuda Pro ailesinin kapsamı altında sunuluyor. Sabit disk 5 yıl garanti süresi ve ek olarak 2 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmetiyle birlikte sunuluyor.

Seagate Türkiye yöneticisi İlknur Baydak bir açıklama yaparak, öncelikle dünyadaki kurumsal verilerin yüzden 60 gibi büyük bir oranının Seagate diskler ile depolandığının altını çizdi. İşletmelerin ihtiyaçlarını analiz etmede büyük bir başarı yakaladıklarını belirten İlknur Baydak, geliştirilen yeni diskler ile birlikte tüm dijital verileri muhafaza etmekle birlikte yönetmenin de kolaylaşacağını ifade etti. BarraCuda ailesi bilgisayarlara yönelik geliştirilirken SkyHawk görüntü ve video kayıt sistemleri için IronWolf ise NAS sistemler için kullanılacak. Ayrıca yeni cihazların kapasitesiyle beraber hızı ve özellikleri de oldukça yüksek kalite standartlarında geliştirildi.

Seagate Sabit Diskin Satış Fiyatı Ne Olacak?

Depolama kapasitesinde sorun yaşayan kullanıcıların sorunlarına çözüm olacak Seagate 10 TB sabit disk Türkiye’de 2.880 TL satış fiyatı üzerinden raflarda yerini aldı. Ayrıca cihazın 8 TB versiyonu 2.215 TL, 6 TB versiyonu 1.565 TL ve 1 TB versiyonu ise 255 TL olarak kullanıcılara sunuluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler