Sapphire Nitro+ RX 480 İçin Önemli Haber!

Telefonların ve bilgisayarların en çok özen gösterilen ve neredeyse en pahalı parçası olan Ekran kartları, günümüzde iki üretici tarafında piyasaya ve 3. Parti üretici firmalara sunuluyor. AMD ve Nvidia markaları tarafından üretilen ekran kartları, farklı firmalar tarafından modifiyeli halleriyle pazara sunulması ve bu modifiyeli hallerinin orijinalinden daha performanslı olması alışılmış bir durum olarak görünüyor! Bu işi yapanlardan biri olan Sapphire, yeni haberleri ortaya çıkan RX 480 AMD ekran kartı için güzel bir iş çıkarmışa benziyor!

Sapphire Nitro+ Ailesinin Yeni üyesi!

Çok daha iyi bir soğutma ve ekran kartının üzerindeki malzemelerin daha da kaliteli olmasını sağlayan Sapphire markası, popülerliği ile bilinen Sapphire Nitro+ ailesine yeni bir cihaz eklediğini duyurdu. Sapphire Rx 480 olarak geçen bu ekran kartı, uygun fiyata yüksek performansı sizlere sunmayı planlıyor!

Üstün soğutma sistemi ile oyunlarda yüksek performans sırasında fps düşüşlerini engelleyecek ve ekran kartı üzerinde GPU’yu serin tutmayı başaracak fanlara sahip olan Sapphire Nitro+ RX 480 modelinin özelliklerine bakalım.

Sapphire Nitro+ RX 480 Özellikleri

Bu ekran kartının kasasında özel bir çözüm olduğunu ilk başta söyleyelim. 95 mm kalınlığa sahip iki adet güzel bir aerodinamiğe sahip fan olduğu görülüyor. Ayrıca bu fanlar kullanıcılar tarafından rahatlıkla değiştirilebildiğini hatırlatmakta fayda var. Ekran kartı içerisinde yer alan soğutucu metal tabakalar ve sıcaklığı dışarıya iletecek demir çubuklar, oldukça başarılı göründüğünü söylemeliyiz.

sapphire-nitro-radeon-rx-480-ozellikleri-ve-fiyati-1469378667

Cihaz üzerinde Çift HDMI ve DisplayPort girişleri bulunuyor. Ayrıca 1 tanede DVI girişine sahip olduğunu söylemeliyiz. Çoklu ekran bağlamak açısında Sapphire Nitro+ RX 480 cihazı oldukça iyi bir çözüm olduğu görünüyor.

İki farklı varyasyon ile satılması beklenen Sapphire Nitro+ RX 480 cihazında 4 GB GDDR5 ve 8 GDDR5 RAM yer alıyor. Ayrıca bu ekran kartlarının günceli bir şekilde overclock edilerek fabrikadan geldiğini de hatırlatalım. Sırasıyla 1. Modelde boots frekansı 1306 MHz iken 2.Modelde boots frekansı 1342 olarak görünüyor.

Sapphire Nitro+ RX 480 Fiyatı

Uyun ve üst seviye bir model olan Sapphire Nitro+ RX 480 fiyatı ise 219 dolar ile satışa sunulacağı söyleniyor. 8 GB RAM ile gelen sürümün ise fiyatı 269 dolar olacağını da unutmayalım.

Popüler Haberler

İlgili Haberler