SanDisk 256 GB microSD Kartları Satışa Çıkıyor

Harici depolama ürünlerinde sahip olduğu deneyim ve başarı sayesinde rakipleri karşısında ön plana çıkan Samsung firması geçtiğimiz ay içerisinde yapmış olduğu açıklamalarda microSD kart teknolojisinde 256 GB seviyesine ulaşarak rekor kırdığını ifade etmişti.

Bu alanda faaliyet gösteren devler arasında yer alan SanDisk ise güçlü rakibi Samsung karşısında yarışa ortak olabilmek için iki yeni 256 GB kapasiteye sahip microSD kartı gün yüzüne çıkardı.

Veri Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

Kısa bir süre öncesine kadar 8 GB veya 16 GB bellekler ortalama bir kullanıcı için yeterli olsa da günümüzde artan veri kullanımlarıyla birlikte çok daha büyük belleklere ihtiyaç duyulmaya başlandı.

Bu durumun farkında olan bellek üretici teknoloji firmaları tarafından da çok daha yüksek değerlere sahip microSD kartların üretimine başlandı.

İki farklı versiyonla satışa sunulacak olan microSD kartların ilki Extreme serisi içinde yer alıyor. En büyük rakibi Samsung’un 256 GB belleğe sahip microSD kartından okuma ve yazma değerleri olarak oldukça hızlı olan SanDisk’in kendi sınıfının en hızlı olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Extreme Versiyonu

Extreme 256 GB microSD kart versiyonunda 100 MB/s hızında okuma ve 90 MB/s hızında ise yazma değerleri veriliyor. SanDisk tarafından Extreme versiyonu için yapılan açıklamalarda hafıza kartının içerisine 4K kalitesinde 14 saatlik bir videonun sığdırılabileceği ifade ediliyor.

Ultra Versiyonu

256 GB belleğe sahip olan SanDisk microSD kartının bir diğer versiyonu ise Ultra model adıyla satışa sunulacak. Daha çok tablet ve akıllı telefonlarda kullanılması için tasarlanan Ultra versiyonunun okuma ve yazma hızlarının da ortalamanın üzerinde yer aldığı belirtiliyor.

Extreme ve Ultra Satış Fiyatları

Henüz resmi olarak satışları başlamasa da iki modelin de önümüzdeki ay içerisinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor. SanDisk 256 GB Extreme versiyonu 200 dolarlık bir fiyata sahip olacakken Ultra versiyonu ise 150 dolar gibi bir etiket fiyatına sahip olacak. Bilindiği üzere Samsung’un 256 GB EVO Plus hafıza kartı ise 250 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Her açıdan SanDisk microSD kartlarının rakibi karşısında çok daha avantajlı bir konumda olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler