Samsung’un kavisli ekranları video izlerken rahatsız ediyor mu?

Samsung Galaxy Note 7 yarın tanıtılıyor. Ancak halen emin olunmayan bir konu var. İddiaya göre Galaxy Note 7 sadece kavisli ekran tasarımına sahip olan cihazlar piyasaya sürülecek. Bir başka deyişle piyasaya sürülen tüm Galaxy Note 7’ler kavisli ekran (Edge) şekliyle piyasaya sürülecek.

Peki, bu durum video sevenleri nasıl etkileyecek. Mesela video sevenler kavisli ekranda video seyretmekten rahatsız oluyorlar mı diye merak edilmiş.

Bizce de tasarım olarak Samsung kavisli ekranla akıllı telefon konusunda yeni bir çığır açtı. Aralarında bizim de (en azından benim de) bulunduğumuz oldukça ciddi bir kitle kavisli ekranı çok sevdi. Ancak sevenler kadar sevmeyenler de vardı.

Bu durum Galaxy Note 7 için sorun olur mu?

Samsung Galaxy S7 serisinde bu bir sorun oluşturmuşa benzemiyor. Çünkü kavisli tasarımı sevenler ve sevmeyenler bir tercih yapabiliyor. Fakat eğer Samsung Galaxy Note 7 düz ekrana sahip bir modeli piyasaya sürülmezse bu durumdan en çok kavisli ekranda video seyretmekten hoşlanmayanlar mağdur olacak gibi gözüküyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yapılan bir araştırmada, “Kavisli ekranda video seyretmek sizi rahatsız ediyor mu?” şeklinde bir soru soruldu. Soru basit olduğu kadar cevaplar da evet bunu rahatsız edici buluyorum ve hayır gerçekten bu beni rahatsız etmiyor şıklarına yer verildi.

Aslında tercih edilen cevaplar oldukça birbirine yakın. Bu durumdan rahatsız olanların oranı yüzde 46,74 olurken sorun etmeyenler yüzde 53,26 oldu.

Aslında Samsung’un kavisli ekran konusundaki atılımlarını biliyoruz. Hatta Samsung Galaxy S8 modeli de daha ortada yokken benzer bir tasarıma sahip olacağını söylemek hiç te zor değil.

Fakat, asıl sorun burada, kavisli ekranı sevmeyenler, bir şekilde video seyrederken veya başka bir nedenden dolayı rahatsızlık hissedenler, bu yüzden bu telefon modelini almaktan vazgeçer mi?

Yapılan ankette bu sorulmamış. Aslında Samsung’un bu tip bir araştırma yapmadan modelin tamamının kavisli ekranla çıkartması gibi bir hata yapacağını düşünmüyoruz. Yani sırf bu yüzden telefonu almak istemeyenlerin ciddi bir kitle oluşturması ve Samsung’un buna karşı bir aksiyonu olmaması acemilik olurdu.

Bakalım Samsung Galaxy Note 7’de Galaxy S7 de olduğu gibi farklı seçenekler olacak mı?

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler