Samsung’dan Tizen 3.0 İşletim Sistemli Telefon

Samsung camiasında Samsung Pride olarak adlanrılan mobil cihaz, Tizen 3.0 OS ile piyasaya sürülecek ilk akıllı telefon olacak. Samsung tarafından ciddi yatırımlar yapılan Tizen OS, yeni bir boyuta taşınmış durumda. Geliştirme sürecinde sona yaklaşılan Tizen 3.0 işletim sistemine sahip model, kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Samsung Pride olarak anılmaya başlanan modelin, Samsung Z2 modeli ile aynı pazarlarda satışa sunulacağı belirtilirken teknik özellikleri ile ilgili bilgi paylaşılmıyor. Şimdilik sadece Samsung Pride’ın SM-ZR50F model numarasına sahip olacağı bilgisi mevcut.

Çıkan haberlere göre Samsung, yeni modelinin donanımında sesle kontrol işlevini ön plana çıkarma niyetinde. Tizen 3.0 OS beğenilen başka işlevlere de sahip fakat Samsung sesle kontrol işlevini bir pazarlama hamlesi olarak kullanmayı amaçlıyor.

Samsung Pride’ın satışa çıkacağı zaman hakkında kesin bir bilgi bulunmasa da satılacağı bölgeler arasında Hindistan, Bangladeş, Nijerya gibi ülkeler yer alıyor. Modelin Avrupa’da ise sadece Rusya’da satışa çıkacağı düşünülüyor. Samsung, Tizen 3.0 OS işletim sistemli yeni modeli ile gelişmekte olan pazarları hedef alıyor. Bu durumda Samsung Pride’ın uygun fiyatlar ile birlikte kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler