Tamamen Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Son yıllarda üzerinde oldukça yoğun çalışmaların yürütüldüğü sanal gerçeklik teknolojisi meyvelerini vermeye başladı. Geleceğin teknolojileri arasında görülen sanal gerçeklik teknolojisi üzerinde dünya teknoloji devlerinin yanı sıra sektörde faaliyet gösteren birçok firmanın da çalışmalara devam ettiği dikkatlerden kaçmıyor.

Samsung İşlemcili Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Idealens adlı şirketin sanal gerçeklik alanında oldukça büyük bir adım atması teknoloji dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. Bilindiği üzere günümüzde mevcut olarak satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüklerinin tamamı bir akıllı telefon veya bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Idelans ise geliştirdiği yeni ürünle birlikte gözlükleri tamamen bağımsız kılıyor.

Idealens tarafından geliştirilen ve Idealens K2 adı verilen yeni sanal gerçeklik gözlüğü bünyesinde Samsung’un Exynos 7420 işlemcisini kullanıyor. Bilindiği üzere Exynos 7420 işlemcisi Samsung’un amiral gemileri arasında yer alan Samsung Galaxy S6 modelinde görev alıyor. Performansıyla ön plana çıkan işlemciye Idealens K2’de 3 GB RAM eşlik ediyor.

32 GB dahili hafızası sayesinde depolama sorununu da tamamen ortadan kaldırmayı amaçlayan üründe 3.81 inç büyüklüğünde bir ekran yer almakta olup 2.5K görüntü kalitesi sunuluyor.

Idealens K2 Teknik Detayları

Giyilebilir bir teknoloji ürünü olmasından dolayı cihazın fiziksel ağırlığı merak konusuydu. Firma tarafından ortaya çıkarılan ayrıntılı verilerde cihazın sadece 295 gramlık bir ağırlığa sahip olmasının belirtilmesi büyük bir beğeni topladı.

4G bağlantısını destekleyebilecek olan Idealens K2’de 3800 mAh gücünde bataryanın kullanılacak olmasıyla birlikte uzun bir kullanım süresinin sunulması hedefleniyor. Wi-Fi ve 4G bağlantılarıyla cihazla birlikte oldukça hızlı bir şekilde internet bağlantısı oluşturulabilecek ve birçok içeriğe erişim sağlanabilecek.

Bunun yanı sıra Idealens K2 ilk satışa sunulurken içerisinde 100’den fazla oyun ve 1 milyon saatin üzerinde bir video arşiviyle gelecek.

Android tabanlı olduğu belirtilen ve Ideal OS adı verilen işletim sistemiyle piyasaya hızlı bir giriş yapması beklenilen Idealens K2 tamamen bağımsız sanal gerçeklik gözlüğünün resmi bir şekilde ne zaman satışa sunulacağı şu an için ortaya çıkmayan detaylar arasında yer alıyor.

Ayrıca cihazın ülkemiz pazarına ilk etapta giriş yapmayacağı fakat ilerleyen dönemlerde resmi bir şekilde satışa sunulacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler