Samsung’ dan kapaklı telefon: Samsung Galaxy Folder 2

Samsung’un akıllı telefon ailesindeki ürün yelpazesi gün geçtikçe genişliyor. Pekte günümüzde alışık olmadığımız katlanabilir formunda üretilen Samsung Galaxy Folder 2 ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Kim artık katlanabilir telefon ister demeyin. Çok ünlü kişilerin arasında bırakın katlanabilir telefonu halen akıllı telefon kullanamayanlar bile var. Bu Samsung modelinin elbette bu tür kişilere hitap ettiğini söylemek doğru olmaz ama şapkasız çıkmayanlar gibi illa benim telefonum kapaklı olsun diyenler için hem kapaklı hem de akıllı bir telefon Samsung Galaxy Folder 2.

Şöyle bir bu cihazın özelliklerine göz atalım. Cihazın özelliklerinin TENAA sertifikasyonu esnasında ortaya çıktığını da belirtelim.

Samsung Galaxy Folder 2 giriş seviyesinde konumlandırılmış

Galaxy-Folder-2-758x400Galaxy Folder 2 ‘de 3,8 inçlik bir ekran bulunuyor. Çözünürlük bu küçük ekran için bile olsa biraz düşük kalmış. 400 x 800 çözünürlük aslında cihazın bulunduğu segment hakkında bize ipuçları da veriyor.

Cihazda Quallcom Snapdragon 425 chipseti kullanılmış. RAM konusunda ise bu seviyedeki donanımlar için iyi bir miktar, 2GB’lık miktar oldukça tatmin edici bir seviyede. Dahili hafıza ise 16GB’a kadar yükselebiliyor.

Yukarıda ki iki rakam bizi şaşırttı. Samsung aslında geleneksel olarak bu tip cihazlarda 8GB depolama alanı ve 1GB bellek yani RAM kullanırken bu kez bu rakamları yüzde yüz artırması açıkçası yeni bir durum. Ancak burumdan şahsen oldukça mutlu olduk.

Cihaz, aynı zamanda çift SIM kart ve microSD kart yuvasına da sahip. En azından iki telefon taşımak istemeyenler için oldukça iyi bir alternatif olmuş.

Giriş seviyesindeki bir cihaz için yine kamera konusunda iyileştirmeler de göze çarpıyor. Ön kamera 5MP ve arka kameraya da baktığımızda 8MP lik bir değerle karşılaşıyoruz.

Samsung Galaxy Folder 2 hangi ülkelerde satışa sunulacak ve fiyatı ne olacak diye henüz bir bilgi bulunmuyor. Samsung’un bu konuda ne kadar vereceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Fakat asıl önemli soru şu olmalı. Samsung Galaxy Folder 2 ile birlikte, sektör kapaklı telefon hakkında nasıl bir eğilim gösterecek. Daha önceden kapaklı telefonların oldukça moda olduğu ve filmlerde karakterlerin telefonla olan karizmatik ilişkisi göze alındığında, Samsung bir nostaljiyi tekrar popüler hale getirebilecek mi, göreceğiz.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler