Samsung Z2 Resmi Olarak Tanıtıldı

Akıllı telefonlar pastasında en büyük dilimin sahibi olan Samsung, geçtiğimiz günlerde uzun süredir kullandığı işletim sisteminden farklı bir işletim sistemi olan Tizen işletim sistemine sahip olan telefonları piyasaya süreceğini açıklamıştı. Samsung tarafından yapılan bu açıklama ile beraber Tizen işletim sistemine sahip olan Z2 modellerin yakın zamanda piyasaya sürüleceği de açıklanmıştı. Tizen işletim sistemi kullanan sayılı telefondan biri olacak olan yeni Z2 modelinin duyurulmasının hemen ardından resmi olarak tanıtımı da yapıldı. Z2 modelinin tanıtılmasının hemen ardından telefon hakkında merak edilen tüm özelliklerde ortaya çıktı.

Giriş Seviyesi İçin Telefon

Bu noktada telefonun açıklanan özellikleriyle beraber ilk olarak giriş seviyesi akıllı telefonlara hitap edeceğini belirtelim. Hatta bu alanda telefonun daha çok düşük fiyat odaklı bir telefon olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira söz konusu özelliklerle beraber Samsung’un bu seride Tizen işletim sistemi deneyeceğini de belirtelim. Telefonun özelliklerine gelecek olursak, ilk olarak telefonun 4 inç ekran boyutuna sahip olduğunu belirtelim. 4 inç ekran ile beraber telefonda WVGA ekran teknolojisi kullanılmış. Yani Super AMOLED ya da AMOLED ekran beklentisi içerisinde olmamanız gerekiyor. Bunun dışında işlemci olarak ise telefonun 1,5 GHz ile çalışan 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olacağı da açıklandı.

Sadece 70 Dolar

8 GB dahili depolama alanına sahip olan akıllı telefonun eski nesiller için sıradanlaşan 5 mega piksel kameraya da sahip olacağı da açıklandı. Tüm bu özellikleriyle beraber telefonun belirlenen fiyatın ise 70 dolar civarında olduğunu da söylemek gerekiyor. Sadece 70 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunulacak olan telefonun ise Türkiye fiyatının biraz daha yüksek olması bekleniyor. Muhtemelen Türkiye fiyatı 300-400 TL bandında olacak olan telefonun ne derece satış başarısı elde edeceği ise merak konusu. Zira Samsung’un iyi bir satış rakamı elde etmesi halinde telefonun Z3 ve Z9 modellerini çıkarması da bekleniyor. Fakat bunun için Tizen işletim sisteminin ne kadar başarı elde edeceğini de beklemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler