Samsung Yenilenmiş Telefon Satacak

Akıllı telefon üreticileri arasında adını en çok duyuran iki firmadan biri olarak dikkat çeken Samsung son dönemde başarısını sürekli olarak katlamaya başladı. Zira dev teknoloji firması geçtiğimiz günlerde son amiral gemisi Note 7 tanıtımını da yapmış ve artık sektörde tamamen liderliğe oturmayı başarmıştı. En çok tercih edilen telefonlardan biri olarak dikkat çeken Samsung’un son dönemde uyguladığı satış stratejileri ise aslında firmanın bu kadar başarı elde etmesini sağlayan etkenler arasında gösterilebilir. Zira gerek son model Note 7 için gerekse de eski amiral gemi modelleri için Samsung’un satış aşamasında kullanıcılara birçok hediye üründe sunduğu biliniyor. Bu şekilde daha fazla tercih edilmeye başlayan Samsung’un son olarak ise yeni bir strateji daha açıkladığını da belirtelim.

İkinci El Telefon Satışı

Bu noktada hem gider dengesini sağlamak hem de daha fazla satış elde edebilmek için Samsung’un yeni bir yola başvurduğu da belirtildi. Zira bu kez akıllı telefon devinin artık sadece sıfır telefon satışı yapamayacağı bunun dışında ikinci el telefon satışlarının da yapılacağı belirtildi. Samsung tarafından yapılan açıklamada firmanın yetkilileri şuan için bu sistemin sadece amiral gemisi modellerinde uygulanacağını da açıkladı. Elde edilen bilgilere göre Samsung amiral gemisi modellerini yenileyerek ikinci el olarak kullanıcılara sunacak. Eski telefonların yenilenmesi sırasında ise telefonun her hangisi bir arıza ya da kasasında her hangi bir hasarı varsa bu ürünlerde değiştirilecek.

2017 Yılında Başlıyor

Samsung’un bu şekilde satış oranlarını da bir hayli arttırması bekleniyor. Zaten firma tarafından da yapılan açıklamada doğrudan amacın bu olduğu da net bir şekilde ortaya konulmuş durumda. Yenilenen cihazların fiyatının da sıfır modellere göre oldukça düşük tutulacağı ve bu sayede de Samsung’un satış rakamını bir hayli yükseğe taşıyacağı da düşünülüyor. Tabi henüz telefonların yenilenmesi içinde çalışmaların başlamadığını belirtelim. Zira yenilenmiş telefon satışlarının en iyi ihtimalle beraber 2017 yılında piyasaya sürülmesi gündemde. Bunun dışında daha erken satışlar başlar m işte orası Samsung’un yapacağı açıklamaya bağlı gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler