Samsung Yeni İşletim Sistemi İle Gündemde

Akıllı telefon üretimi konusunda artık başarısını kanıtlanmış olan firmalardan biri olarak bilinen Samsung elde ettiği satış rakamları ile dünya genelinde akıllı telefon satışında en başarılı firma olmayı da başardı. Apple ile girdiği kıyasıya yarışta bu sene biraz daha ön plana çıkmaya başlayan teknoloji devinin yavaş yavaş yeni bazı stratejilere de imza attığı ortaya çıkıyor. Zira hem telefon satışlarını arttırmak hem de artık kendi ürünlerini kullanmaya yönelmek için Samsung’un yeni işletim sistemi adımı atacağı da gündemde. Android’e benzerliği ile bilinen Tizen işletim sistemini kullanacağı açıklanan Samsung’un yeni işletim sistemini hangi modellerde kullanacağı ise ortaya çıktı.

Samsung Z2 Serisi Geliyor

Bu noktada akıllı telefon devinin ilk olarak yeni bir seri ile yani Z2 serisiyle beraber Tizen işletim sistemini kullanacağı da ortaya çıktı. Tizen işletim sistemini akıllı telefonların da ilk olarak Z2 serisinde kullanacağının ortaya çıkmasının ardından Samsung’un yeni telefonunun özellikleri de merakla beklenmeye başladı. Şuan için Samsung’un çok fazla detay paylaşmadığını da belirterek yeni seride Tizen işletim sisteminin dışında teknik özellikler konusunda firmanın çok da fazla bir çözüm sunmayacağı düşünülüyor. Sadece giriş seviyesi akıllı telefonlara hitap edeceği düşünülen Z2 serisinin Tizen işletim sistemin nasıl kullanacağı ise merak konusu.

Z3 Üst Segment Olabilir

Bununla beraber Samsung’un Tizen işletim sistemini ilk kullanacağı model olarak Z2 serisi gösterilse de firmanın aslında bu seriyi bir nevi yeni işletim sistemini akıllı telefonda denemek için çıkardığını da söyleyebiliriz. Nasıl bir başarı elde edeceğini görmek isteyen Samsung’un eğer Tizen işletim sisteminin beğenilmesini sağlarsa o zaman seriye devam edecekleri de düşünülüyor. Bu noktada bir sonraki Tizen işletim sistemli akıllı telefon olacağı kesinleşen Z3 modelinin ise çok daha yüksek donanım özelliklerine sahip olacağı ve muhtemelen bu serinin yeni bir amiral gemisi serisi olabileceği de belirtiliyor. Fakat ilk olarak Tizen işletim sistemli yeni seri olacak olan Z2 akıllı telefonlarını beklemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler