Samsung Veyron Modeli Ortaya Çıktı

Akıllı telefonların en büyük üreticilerinden biri olan Samsung son dönemde ürettiği akıllı telefonlarına sürekli yeni nesil işlemciler ve yeni nesil teknolojiler ekleyen Samsung elde ettiği başarısını da giderek arttırmaya başladı. Son dönemde özellikle amiral gemisi serileri konusunda oldukça önemli adımlar atan Samsung bunun dışında amiral gemilerine ek olarak yeni seri akıllı telefonlarda üretmeye başladı. Bununla beraber son dönemde sürekli olarak yeni akıllı telefon serileri çıkaran Samsung, bununla beraber geçmiş serilerine de önem vermeye başladı. Zira son gelen haberle beraber Samsung’un bir dönem efsane olan serisi kapalı telefonlarda geri döneceğini açıkladı.

Veyron Geliyor

Akıllı telefon modelleri ile beraber açılır kapak kullanımını da tekrar gündeme getirecek olan Veyron, Samsung’un kapaklı telefonlara geri dönmesine neden olacak. Tuş takımıyla beraber dokunmatik ekranı da beraber kullanacak olan Samsung bu seriyle beraber kullanacağı teknik donanıma da daha fazla önem vermeye başlayacak. Zira tuş takımının yanı sıra telefonun teknik özellikleri de oldukça tatmin edici cinsten. Yeni bir amiral gemisi mi olacak bilinmez ama Veyron serisinin şimdiden yüksek bir satış oranı olacağı da düşünülüyor.

Sanpdragon İşlemci

Telefonun belli olan teknik detayları ise oldukça beğeni topladı. Zira adını da dünyanın en hızlı arabalarından biri olan Bugatti Veyron’dan esinlenerek alan, Veyron serisinin de ilk olarak işlemci olarak Snapdragon 821 yeni nesil işlemcileri kullanacağını da belirtildi. Yeni nesil mobil işlemciler olarak bilinen Snapdragon 821 ile beraber işlemci konusunda da büyük oranda performans sunacağı da ortaya çıkmış oldu. Ayrıca işlemcilerinde tıpkı Note 7 serisinde olduğu gibi 4 GB Ram miktarı kullanacağı da açıklandı. 4 GB Ram miktarı ile beraber ekran boyutu konusunda da telefonun 4.2 inç gibi standart bir boyuta sahip olacağı da düşünülüyor. 16 mega piksel kamerada bulunduracak olan telefonun tuş takımının yanı sıra 180 derece dönebileceğini de belirtelim. Yeni serinin ne kadar satış rakamı elde edeceği ise merak konusu.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler