Samsung Türkiye Note 7 için Açıklama Yaptı

Geçen günlerde yayınlamış olduğumuz Note 7 Satışları Durduruldu haberi için Samsung Türkiye’den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre ülkemizde de Galaxy Note 7 satışları durduruldu ve geri iade programı başlatıldı. Daha önce Note 7 almış kullanıcılar dilerse yeni Note 7 alabilecekler dilerlerse ücret iadesi alabilecekler.

Her durumda Samsung’un büyük müşteri kaybedeceği düşünülüyor. Tam iPhone 7 tanıtımından önce böyle bir durum yaşanması Apple firmasına ve iPhone 7 satışlarına büyük katkı sağlayacak gibi duruyor.

Samsung Electronics Türkiye’nin konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması şu şekilde;

“Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”

Popüler Haberler

İlgili Haberler