Samsung Smart Glow Teknolojisi Geliyor

Akıllı telefon dünyasında bir takım özelliklerin tüm üreticiler tarafından kullanmaya başlamasıyla birlikte kullanılan bu özelliğin standart bir donanım haline geldiği dikkatlerden kaçmıyor. Teknoloji dünyasının devleri tarafından ise standart haline gelen özelliklerin üzerine koyulmakta ve yepyeni teknolojiler ortaya çıkmaktadır. Samsung da yeniliklerin öncüsü bir firma olarak yepyeni bir teknolojiyle teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere günümüzde satışa sunulan akıllı telefonların hemen hepsinde bildirim ışığı yer alıyor. Genel olarak cihazların ön kısımlarında ve ön kameraya yakın olarak konumlandırılan bildirim ışıkları sayesinde kullanıcıların ekranlarını açmalarına gerek kalmadan nerden bildirim geldiğine dair ön bilgilendirme yapmaktadır. LED teknolojisinin sunmakta olduğu avantajlarla kişiler hangi bildirimlerde hangi renk ışıkların yanacağına kadar bildirim ışıklarını kişisel bir hale getirebiliyorlar.

Smart Glow Teknolojisi Nedir?

Samsung tarafından gün yüzüne çıkarılan ve yakın bir zaman içerisinde de tanıtılması beklenilen yeni teknolojiye Smart Glow adı veriliyor. Henüz ayrıntıları tam olarak netleşmese de teknolojinin nasıl çalışacağına dair küçük bir şema ortaya çıktı. Şemadan görüldüğü üzere Smart Glow adı verilen teknoloji akıllı telefonların arka kamara sensörünün çevresinde konumlanacak.

Standart olarak akıllı telefonların ön yüzeylerinde yer alan bildirim ışığından farklı olarak yeni teknoloji sayesinde telefonların duruş yönü fark etmeksizin gelen bildirimlerin nereden geldiği fark edilebilecek. Tamamen tasarımdan kaynaklanan bu özellik sayesinde bildirim ışıklarında yeni bir dönemin başlaması bekleniyor.

Arka Kamerayla Kaliteli Selfie Çekme Özelliği

Smart Glow teknolojisi sadece bildirim ışığı konusunda değil selfie çekme konusunda da büyük bir yenilik getiriyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Smart Glow teknolojisine sahip bir akıllı telefonun arka kamerası kullanılarak oldukça kaliteli selfieler çekilebilecek.

Sistemin nasıl çalıştığına bakılacak olursa; Smart Glow teknolojisi kapsamında arka kameranın çevresinde yer alacak olan LED ışıklar selfie çekerken yardımcı olacak. Kamera tarafından kişilerin yüzü algılandığında LED ışık tam kırmızıya dönecek ve selfie çekmek için tüm koşulların uygun olduğu mesajı verilmiş olacak. Bu sayede arka kameranın kalitesi ve Smart Glow teknolojisinin algılama becerisi sayesinde son derece kaliteli selfieler çekilebilecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler