Samsung Sanal Gerçeklik Teknolojisinde Lider Olmak İstiyor

Geleceğin teknolojileri arasında gösterilen sanal gerçeklik için teknoloji devi Samsung tarafından sürekli olarak yeni yatırımları yapıldığı ve yepyeni ürünlerin satışa sunulduğu dikkatlerden kaçmıyor. Sanal gerçeklik teknolojisinden oldukça umutlu olan Samsung’un bu alanda yepyeni projeler üzerinde çalışmaya başladığının açıklanması da meydana gelen son gelişmeler arasında yer alıyor.

Samsung Gear 360 Kamerası Satışa Sunuldu

Samsung tarafından ortaya çıkarılan Milk VR uygulamasının ardından şimdi de Samsung Gear 360 adı verilen kamera satışa sunuluyor. Bu kamera sayesinde adından anlaşılacağı üzere isteyen herkes tarafından 360 derece video çekimleri yapılabilecek.

Bilindiği üzere Youtube ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde son zamanlarda sürekli olarak 360 derece video içeriklerinin paylaşıldığı görülüyor.

Son zamanlarda sanal gerçeklik teknoloji kapsamında ortaya çıkardığı cihazlar, kameralar ve uygulamalarla birlikte oldukça dikkat çekici bir VR ekosisteminin Samsung tarafından ortaya çıkarıldığı görülüyor.

Rakipleri Karşısında İddialı Duruyor

Hem donanım hem de yazılım açısından sanal gerçeklik için ihtiyaç duyulan tüm gereksinimleri kullanıcıların hizmetine sunan Samsung’un Youtube ve Facebook gibi oldukça dişli rakipleri bulunuyor. Fakat kısa zaman içerisinde oldukça büyük adımlar atan Koreli teknoloji devinin de rakipleri karşısında son derece iddialı bir duruş sergilediği dikkatlerden kaçmıyor.

Samsung’un sahip olduğu teknoloji ve deneyim sayesinde sanal gerçeklik ile ilgili çıkardığı ürünlerde kabloyu da tamamen ortadan kaldırdığı görülüyor. Kablosuz bir şekilde büyük bir rahatlıkla kullanılabilen sanal gerçeklik ürünlerinin Samsung’un değerine değer katması bekleniyor.

Sanal Gerçeklikte Rekabet Kızışacak

Bilindiği üzere oldukça yeni bir teknoloji olarak bilinen sanal gerçeklik alanında Samsung’un dışında diğer teknoloji devlerinin de atak yapmaya hazırlandığı ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. Birden çok teknoloji devinin bu alanda faaliyet göstermeye başlaması ve ürünleri piyasaya sürmesiyle birlikte hem rekabet ortamın artmasıyla fiyatlarda düşüşlerin yaşanacağı hem de meydana gelen rekabet ortamının da etkisiyle araştırma ve geliştirme çalışmalarının hız kazanacağı tahmin ediliyor.

Hangi Firmalardan Atak Bekleniyor?

Özellikle donanım alanda lider konumda yer alan Sony tarafından yakın bir zaman içerisinde sanal gerçekliğe dair tüm kozlarını piyasaya sunması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler