Samsung S8’in Muhtemel Fotoğrafı Sızdırıldı

Merakla beklenen Samsung Galaxy S8 hakkında her geçen gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Bugüne kadar model hakkında sayısız çizim paylaşıldı, teknik özellikleriyle ilgili pek çok söylenti ortaya atıldı. İddialar peş peşe gelirken Samsung Galaxy S8’in muhtemel fotoğrafı sızdırıldı ve teknik özellikleri hakkında detaylar ortaya çıktı.

Evleaks lakabıyla bilinen, akıllı telefonlarla ilgili yaptığı sızıntılarla ünlenen Evan Blass Twitter hesabı üzerinden Galaxy S8’e ait olduğunu belirterek bir görsel yayınladı. Paylaşılan görseldeki cihaz, daha önce iddia edilen detay ve çizimlerle benzerlik göstermiyor.

Söz konusu görselde, cihazın ön yüzünde yer alması beklenen tamamen ekran bulunuyor. Ön kısmı gayet şık duran Galaxy S8’in çerçeve kısmı net olarak gözükmüyor. Bekleyenleri şaşırtan durum ise modelin arka kısmında karşımıza çıkıyor. Galaxy S8 hakkında ortaya atılan son iddialar kameranın yanında herhangi bir sensöre yer verilmeyeceğini belirtirken flaş ve kalp ritmi sensörünün kameranın üstünde yer alacağını gösteriyordu. Evan Blass tarafından yayınlanan fotoğrafta ise kameranın sağ tarafında parmak izi okuyucu ile karşılaşılıyor. Sol tarafta da flaş ve kalp ritmi sensörü bulunmakta. USB – C, hoparlör ve kulaklık girişi modelin alt kısmında yerini alıyor. Ayrıca son iddialar cihazda S Pen bulanacağını belirtirken yayınlanan fotoğrafta S Pen yuvası bulunmuyor. Evan Blass’ın paylaştığı bilgilere göre Galaxy S8’in muhtemel teknik özellikleri şu şekilde:

Ekran: 5.8 inç ya da  6.2 inç QHD AMOLED ekran
Kamera: 12 megapiksel f/1.7 arka kamera, 8 megapiksel f/1.7 ön kamera
İşlemci: Snapdragon 835 ya da Samsung Exynos (ülkeye göre değişiklik gösterebilir fakat Türkiye’de yüksek ihtimalle Exynos kullanılması bekleniyor)
Hafıza: 64GB dahili hafıza ve microSD kart desteği
RAM: 4 GB
Pil: 3000mAh (5.8 inçlik model) ve 3500mAh (6.2-inçlik model)
Diğer: Kulaklık girişi, USB Type-C, suya dayanıklılık

Popüler Haberler

İlgili Haberler